2150 TL'ye GTX 970 Sistem

CPU olarak ağır basan oyunları oynayamazsın, bazılarını oynasan bile inanılmaz FPS kayıpları yaşarsın. Yani bu sistemle uzun süre devam edemezsin, mutlaka en azından bir i5 işlemci takviye etmen gerekecek. Hatta şu anda bile minimum dört çekirdek i5 gerektiren oyunlar var.
Benim tavsiyem i5 4460 ve r9 290.

@demigod, CPU olarak ağır basan oyunları test etmeden kimse böyle mesajlar atamaz. Zira 4.4GHz ile istenenlerin üstesinden geliyor bu işlemci. Minimum dört çekirdek isteyen oyunların çoğu şişirme. G3258 uzun ömürlü bir işlemci olmadığı gibi, ileride yapılacak bir işlemci upgrade'i ile sistemi tamamlar.

Mimari bakımından geriden gelmene üzüldüm.

G3258 darboğaz yapabilir ama bu oyundan oyuna değişebilir.Ama şuanda yeteceğini düşünüyorum.1-2 yıl sonra i5 ve i7 ye yükseltilip O.C yapılabilir.
Not: @Silinen üye'in sistemi gayet iyi onu alabilirsiniz.

@demigod, CPU olarak ağır basan oyunları test etmeden kimse böyle mesajlar atamaz. Zira 4.4GHz ile istenenlerin üstesinden geliyor bu işlemci. Minimum dört çekirdek isteyen oyunların çoğu şişirme. G3258 uzun ömürlü bir işlemci olmadığı gibi, ileride yapılacak bir işlemci upgrade'i ile sistemi tamamlar.

Mimari bakımından geriden gelmene üzüldüm.
GTX 970'e yazık olacak, geçmiş olsun. Önerdiğin sistemi alamaz demedim, alabilir ama mutlaka yükseltmesi gerekecek işlemciyi. Bunun mimariyle alakası yok.
2 yıl boyunca GTX 970'i o işlemciyle kullanmasını tavsiye etmem. 2 yıl sonra zaten kartların fiyatı düşer.
Kısacası arkadaşa önereceğim, dengeli toplayamazsın kardeşim paranı çöpe atma. Ekran kartından düş biraz, zaten gtx 970'in edeceği maksimum 700-800 TL, o fiyata gelince alırsın.

Son düzenleme:
Bu arkadaşlara da yazık oldu o zaman.
Elbette 1-2 yıl içerisinde değişmesi gerekecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

GTX 970'e yazık olacak, geçmiş olsun. Önerdiğin sistemi alamaz demedim, alabilir ama mutlaka yükseltmesi gerekecek işlemciyi. Bunun mimariyle alakası yok.
2 yıl boyunca GTX 970'i o işlemciyle kullanmasını tavsiye etmem. 2 yıl sonra zaten kartların fiyatı düşer.
Kısacası arkadaşa önereceğim, dengeli toplayamazsın kardeşim paranı çöpe atma. Ekran kartından düş biraz, zaten gtx 970'in edeceği maksimum 700-800 TL, o fiyata gelince alırsın.
Bence çok abartıyosunuz 2 sene sonra ekran kartı eskise bile işlemci değişecegi için o boşluk tamamlanır.En kötü oyunlarda ayarları 1 kademe düşürür zira 2150 TL gibi bir bütçeli bilgisayardan da abartı bişe beklenilmez

Demek istediğimi anlatamıyorum galiba, G3258; destekleyen oyunlarda oldukça iyi bir işlemci, orada bir sıkıntı yok ama böyle bir sistem topladığınızda bazı oyunları oynayamayacağınızı bilmeniz lazım... :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı