22.000 TL Sistem önerisi

fbsk11

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Bilgisayar toplamak veya hazır sistem almak istiyorum fakat birkaç konuda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bütçem ortalama 21-22K civarı. Şimdi kafamda iki adet soru var.

Hazır sistemlerden 12400F i5 işlemci ve RTX 4060 Ti ekran kartlı bir sistem 19.000 TL civarında ve parçaların hepsi sıfır.

Bir de sahibinden de gördüğüm RTX 3080 ve Ryzen 5 5600 işlemcili 20.000 TL civarında bir sistem var. Diğer bütün parçaları sıfır, kutulu ve faturalı olmakla beraber ekran kartı 2.el olduğu söyleniyor ve mining yapılmamış ve güvenlik etiketi üzerinde testlere de açık olduğu belirtiliyor.

Sizce hangi yatırım hem ekonomik, hem ileride elden çıkarmak istediğimde rahat çıkarılabilir, hem de performans açısından daha yararlı olur?

Alternatif sistem önerilerinize de açığım. Şimdiden okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Bu arada Mevcutta i5 11400F ve rtx 2060 6g lik bir sistem kullanıyorum. Şuan için oyun vb lerde bir problem gerçekten yaşamıyorum ve yüksek ayarlarda oynıyabiliyorum fakat güncellemek istediğim için bu düşünce içerisindeyim.

Son düzenleme:
S200 mesh olan.

Evet bu ve türevleri sistemler ortalama bu fiyatlarda. 2.el 3080 lerde hemen hemen aynı fiyat. Siz olsanız hangisine yönelirsiniz?

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Bilgisayar toplamak veya hazır sistem almak istiyorum fakat birkaç konuda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bütçem ortalama 21-22K civarı. Şimdi kafamda iki adet soru var.

Hazır sistemlerden 12400F i5 işlemci ve RTX 4060 Ti ekran kartlı bir sistem 19.000 TL civarında ve parçaların hepsi sıfır.

Bir de sahibinden de gördüğüm RTX 3080 ve Ryzen 5 5600 işlemcili 20.000 TL civarında bir sistem var. Diğer bütün parçaları sıfır, kutulu ve faturalı olmakla beraber ekran kartı 2.el olduğu söyleniyor ve mining yapılmamış ve güvenlik etiketi üzerinde testlere de açık olduğu belirtiliyor.

Sizce hangi yatırım hem ekonomik, hem ileride elden çıkarmak istediğimde rahat çıkarılabilir, hem de performans açısından daha yararlı olur?

Alternatif sistem önerilerinize de açığım. Şimdiden okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Bu arada Mevcutta i5 11400F ve rtx 2060 6g lik bir sistem kullanıyorum. Şuan için oyun vb lerde bir problem gerçekten yaşamıyorum ve yüksek ayarlarda oynıyabiliyorum fakat güncellemek istediğim için bu düşünce içerisindeyim.
2.el rtx 2080 li 21-22 k ya sistemler mevcut sarı sitede. Sizce diğer parçalar sıfır bu tip kasalara sistemlere yönelmeli miyim yoksa sıfır her zaman iyi midir ?

Evet bu ve türevleri sistemler ortalama bu fiyatlarda. 2.el 3080'lerde hemen hemen aynı fiyat. Siz olsanız hangisine yönelirsiniz?

2.el RTX 2080'li 21-22 k ya sistemler mevcut sarı sitede. Sizce diğer parçalar sıfır bu tip kasalara sistemlere yönelmeli miyim yoksa sıfır her zaman iyi midir?

Arkadaşlar düzeltiyorum 3080 olacak

Son düzenleme:
kendi sistemimi 13.500 tl ye satıyorum. 2. el ve 1 yıl garantisi var.

Sizce doğru mu yapıyorum acil bilgilendirirseniz sevinirim,

rtx 2060 ve i511400 f li bir sistem

Geri
Yukarı