2200 TL Sistem Toplama

emrahylm

Centipat
Merhabalar arkadaşlar ben de ileri ki zamanlarda PC toplamayı düşünüyorum ancak en baştan ifade edeyim. Yüksek performanslı bir PC olmayacak aşağıda belirttiğim asgari performansa sahip olması benim için yeterli olacaktır.

BÜTÇE: 1800-2200 TL

RAM: En fazla 8 GB
Ekran: En fazla 2 GB paylaşımsız
İşlemci: En az 2,5 GHz olacak
Anakart: ?
Monitör: ?
Klavye ve fare çok önemli değil.

Dolayısiyla halihazırda bana PC toplayıp buraya yazabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfırı ile HD çözünürlükte ancak oyun oynarsınız ki nasıl olur bilmiyorum.
2.el toplarsanız sizi idare ettirecektir
P55 ANAKART - 250-300
X3440 - 100-150
2*4 DDR3 RAM - 80-120
GTX960-970 - 300-600 (bilemiyorum)
1TB 64mb cache'li en az HDD (tercihen seagate) 200-250
500wat PSU - 200-250
150-200'e de Cpu Cooler
1080p monitör (elden denenip alınarak temiz yani) - 400-500 desek sallıyorum,
Ortalama 2000 civarına bunlar alınabiliyor sanırım.

İtopya'da 2.400 TL'ye hazır toplanmış mis gibi sistem var.

Sistem linki . Sistem 2.700 TL olarak fiyat yazıyor.Fakat kasa tipini değiştirince fiyat 2.500 'a düşüyor.300 TL ekleyerek bu sistemi mis gibi alabilirsin.Testleride youtube'de mevcut

Bence apu sistem toplayip sonradan ekran kartı eklemeni tavsiye ederim mesela RYZEN 5 2400G
B350M PRO-VDH (BU ARADA ANAKARTIN BIOSU UPTADE LAZIM) ram olarakda 2x8 logline 2400 mhz ram psu olarak dark force series 500 watt ssd hi level ultra performance 240gb ssd ve ed
1tb 7200rpm hdd
Wd 1tb 7200 rpm

Sıfırı ile HD çözünürlükte ancak oyun oynarsınız ki nasıl olur bilmiyorum.
2.el toplarsanız sizi idare ettirecektir
P55 ANAKART - 250-300
X3440 - 100-150
2*4 DDR3 RAM - 80-120
GTX960-970 - 300-600 (bilemiyorum)
1TB 64mb cache'li en az HDD (tercihen seagate) 200-250
500wat PSU - 200-250
150-200'e de Cpu Cooler
1080p monitör (elden denenip alınarak temiz yani) - 400-500 desek sallıyorum,
Ortalama 2000 civarına bunlar alınabiliyor sanırım.

Kesinlikle böyle bir sistem önermiyorum o paraya ryzen sistem almak kadar mantıklı seçenek olamaz. bırakın kardeşim p55 yongasını ddr3 ramleri önermeyin insanlara.

Buyrun 2200tl bütçeye uygun oyun bilgisayari;

@PEŞTEMALLİ ARŞİMET kardeşim güzel bir sistem önermiş hatta bu fiyata bulabileceğin en iyilerinden birtanesi monitör parası biriktir gerekirse çok oynamak istiyorsan kasanız evinde varsa televizyonuna hdmi ile bağla tv ekranından oyna abuk sabuk işler yap ama sakın ddr3 ramli bir sistem yada eski nesil işlemcilere yönelme paranın tümünü çöpe atarsın.

Kesinlikle böyle bir sistem önermiyorum o paraya ryzen sistem almak kadar mantıklı seçenek olamaz. bırakın kardeşim p55 yongasını ddr3 ramleri önermeyin insanlara.

@PEŞTEMALLİ ARŞİMET kardeşim güzel bir sistem önermiş hatta bu fiyata bulabileceğin en iyilerinden birtanesi monitör parası biriktir gerekirse çok oynamak istiyorsan kasanız evinde varsa televizyonuna hdmi ile bağla tv ekranından oyna abuk sabuk işler yap ama sakın ddr3 ramli bir sistem yada eski nesil işlemcilere yönelme paranın tümünü çöpe atarsın.
Bütçe düşük ne önereyim? İleride şunu bunu yaparım da dememiş 1 kere alıp kullanacak, 2200g mi önereyim gereksiz yere. Tabi ki güncel sistem toplamak daha iyi.

Peştamalli nin önerdiği sistem en mantıklı seçenek doğru, bir şekilde monitörü sonradan halletmeniz lazım o sistemden aşağısında 1080p de düzgün oyun oynayamazsınız grafiklerden ön ödün verirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı