2200G sisteme yükseltme önerisi

Hiçbir şey yapamazsan şunu unutma, Dual RAM tek slot RAM'den her zaman öndedir. Ryzen işlemciyle devam edeceksen mutlaka ve mutlaka RAM takviyesi yapmalısın performansında önemli derecede fark oluşacaktır. Hatta yerinde olsam şu an sistemim yeterli geliyorsa ve sadece FPS düşüklüğünden dert yakınıyorsam RAM takviyesi yapıp tekrar denerim sistemi, belki de ekstra bir harcamaya ihtiyacın kalmayacak.

Tamamdır, şimdi fark ettim. 😅 2200G'de ikinci elde 1300-1400 civarına gidiyor. Üstüne 600-700 civarı eklerse 3300X veya 3600 alır. Geriye kalır 600TL bütçe. Onunla da bir 8GB RAM takviyesi yapar.

Evet.
Ram takviyesi için 2 ram lazım bana sanırım MHz uyuşması gerekiyor ve benim MHz yükseltmem de lazım dimi

Birde bu satış işlemi uzun sürer benim kısa sürede yapmam gerekiyor elimdeki rami satıp yerine 3000üstü MHzsi olan ram alsam da olur mu?

Hiçbir şey yapamazsan şunu unutma, Dual RAM tek slot RAM'den her zaman öndedir. Ryzen işlemciyle devam edeceksen mutlaka ve mutlaka RAM takviyesi yapmalısın performansında önemli derecede fark oluşacaktır. Hatta yerinde olsam şu an sistemim yeterli geliyorsa ve sadece FPS düşüklüğünden dert yakınıyorsam RAM takviyesi yapıp tekrar denerim sistemi, belki de ekstra bir harcamaya ihtiyacın kalmayacak.
2 tane 8 gb ram almam yeterli olur mu

RAM takviyesi için 2 RAM lazım bana sanırım MHz uyuşması gerekiyor ve benim MHz yükseltmem de lazım değil mi?

Bir de bu satış işlemi uzun sürer benim kısa sürede yapmam gerekiyor elimdeki RAM'i satıp yerine 3000ÜSTÜ MHz'si olan RAM alsam da olur mu?

2 tane 8 GB RAM almam yeterli olur mu?

Evet 2x8 kit olarak satılan RAM'ler var. Tek tek alacaksanız aynı marka model olmasına özen gösterin.

Biliyorsan söyler misin hangi RAM'i tercih etmeliyim

2 adet alabilirsiniz. Farklı önerilere de açık olmanızı tavsiye ederim.

2 adet alabilirsiniz. Farklı önerilere de açık olmanızı tavsiye ederim.
Ne gibi öneriden bahsediyorsunuz.

Geri
Yukarı