2300 TL Laptop Önerisi

Filozof123

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci

1-) Bilgisayar Linux. Windows'a geçebilir miyim?
2-) Maksimum 2300 TL laptop öneriniz var mı? (Öğrenci için, oyun oynanmayacak.)
3-) Celeron işlemci sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi ben tavsiye etmiştim. Sana örneklerle durumu açıklayayım.
Öncelikle "Windows 10 OEM Lisans" alıyorsun. N11 gibi sitelerde 20 TL ye orijinal Windows sahibi oluyorsun.

Celerondan kasıtların muhtemelen N3350, N3060, N4000 bunlardır. (Celeron işlemci sıkıntı çıkarabilir. Gücü yok garibimin.)

1)N3350 Cpubenchmark Puanı: 1107

2)N3060 Cpubenchmark Puanı: 990

3)N4000 Cpubenchmark Puanı: 1440

YÜCE AMD RYZEN 3 2200U Cpubenchmark Puanı: 4561

Daha öncede dediğim gibi ekstra 1x4GB ram daha takarsınız daha sonraki zamanlarda(tabi 2x ram slotu varsa) o öğrenciye fazlasıyla yeter zannımca.

1-) Bilgisayar Linux. Windows'a geçebilir miyim?
2-) Maksimum 2300 TL laptop öneriniz var mı? (Öğrenci için, oyun oynanmayacak.)
3-) Celeron işlemci sıkıntı çıkarır mı?

Bu laptopın bir zaafı var. TN panel kullanıyor ekranında bu da biraz kalitesiz bir panel denebilir. Biraz inceleme ile ne demek istediğimi anlayacaksınız. Tabi bu bilgisayarda ekstrem işlerle uğraşılmayacağı için çokta önemli bir kıstas değil gibi. Bununda uyarısını yapmış olayım. Farkında olun. Yani anlayacağınız üretim sürecinde gücü arttırırken bazı şeylerden kısılmış.
Fazla ısındığına dair başka platformlarda yorumlar gördüm. Ama işlemciden kaynaklı değildir. Zira işlemci 15W TDP yani işlemci kaynaklı bir ısınma söz konusu olamaz. Ekran kartını da oyun oynanmayacağı için yük altında çok kalmayacağından ısınma problemi yaşayacağını pek sanmıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı