2300 TL Oyun İçin Sistem Tavsiyesi

@ottomans58 SanalTech fiyatları bazı ürünlerde uygun ama firmanın ne derece güvenilir olduğunu bilmiyorum açıkçası. Bir de fark ettim ki ürünü taksitle almaya kalktığımızda dip toplamda SanalTech daha pahalıya geliyor. Ürün bazında Vebdenal eskisi gibi uygun fiyatlar sunmuyor malesef. Vatan bilgisayar bu firmalar dışında en zengin ürün çeşidini sunuyor. Aslında nakit alımda Sinerji çok daha avantajlı ama taksitle alacağımız zaman Vatnan daha hesaplı geliyor. Ürünleri farklı firmalardan alıp kendim toplasam daha mantıklı olacak sanırım. İmzamdaki sistemi toplarken de aynı yolu izledim ve Sinerjiden 200-300 TL daha ucuza mal ettim. Alınacak parçalar kesinleşti gibi bir şey ama şu son bir haftada dolar yine yükselişe geçtiğinden 150 TL civarı bir fark oldu. Ondan dolayı biraz bekleyeceğiz sanırım. Sonuçta 150 TL fazla para vermek yerine o fark ile SSD ekleyebiliriz sisteme.

Kesinlikle en doğrusunu yaparsın. Alacağın her parçayı en ucuz veren siteden almaya çalış dediğin gibi 200-300TL cebinde kalır. TeknoFiyat veya akakce.com gibi sitelerden ürün fiyatlarını sıralayıp en ucuzu bulabilirsin. Sahibinden, gittigidiyor gibi sitelerden daha da ucuza bulabilirsin. Güvenilirlik konusuna gelince ben öncelikle site hakkında yapılan yorumlara bakıyorum. Çoğunluk olumlu yorum yapmışsa almaya cesaretim oluyor o zaman :)
SanalTech konusunda ise forumda bir kaç arkadaş oradan sistem toplamıştı. Hatta bir arkadaş üst düzey bir sistem toplayıp oldukça memnun kalmış. Konusu mevcut. Bulursam linki eklerim hocam.

Guvenilirlik bakımından inventustan'da alabilirsiniz.

Inventus gerçekten kaliteli bir firma yalnız fiyatları da bir o kadar cep yakar hocam :)

Selamlar. Topladığınız sistem gayet güzel olmuş. Bana kalırsa tek eksik tarafı işlemcinin biraz güçsüz olması. Bunun yerine daha önce de yazıldığı gibi daha üst model bir işlemci almanızı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü artık son yıllarda çıkan açık dünya oyunlarında (gta5, witcher 3 vs.) benim diyen i5 ler bile 1080p de high end kartlarda darboğaz oluyor. Bunun dışında bir de şunu belirtmek isterim ki, oyun bilgisayarında ssd her zaman en son para vereceğiniz şey olsun, zira sistemin 10 saniyede açılmasından başka bir artısı yok, kaldı ki windows'un kapladığı alanı hesap edersek, 120 GB'lık bir SSD'ye ancak ve ancak GTA 5 gibi bir oyun veya bir tık altında güncel oyunlardan 2 tane kurabilirsiniz. Bunun için de bütçe dengesini bozmaya bence gerek yok, uzun lafın kısası ilk etapta SSD'ye vereceğiniz parayı başka parçalara ayırın. Saygılar.

Skylake işlemci koyuyorsunuz, iyi hoş da, nerede bu soğutucu ? İçinde soğutucu çıkmıyor diye biliyorum.

Skylake işlemci koyuyorsunuz, iyi hoş da, nerede bu soğutucu ? İçinde soğutucu çıkmıyor diye biliyorum.
K ibarelilerde soğutucu olmuyor. Yani hız aşırtmaya uygun işlemcilerde. Kutu üzerinde UNLOCKED yazıyor.

Selamlar. Topladığınız sistem gayet güzel olmuş. Bana kalırsa tek eksik tarafı işlemcinin biraz güçsüz olması. Bunun yerine daha önce de yazıldığı gibi daha üst model bir işlemci almanızı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü artık son yıllarda çıkan açık dünya oyunlarında (gta5, witcher 3 vs.) benim diyen i5 ler bile 1080p de high end kartlarda darboğaz oluyor. Bunun dışında bir de şunu belirtmek isterim ki, oyun bilgisayarında ssd her zaman en son para vereceğiniz şey olsun, zira sistemin 10 saniyede açılmasından başka bir artısı yok, kaldı ki windows'un kapladığı alanı hesap edersek, 120 GB'lık bir SSD'ye ancak ve ancak GTA 5 gibi bir oyun veya bir tık altında güncel oyunlardan 2 tane kurabilirsiniz. Bunun için de bütçe dengesini bozmaya bence gerek yok, uzun lafın kısası ilk etapta SSD'ye vereceğiniz parayı başka parçalara ayırın. Saygılar.
İlginize teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı