24 inç monitör tavsiyesi

https://www.amazon.com.tr/Samsung-L...1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1540459714&sr=1-2

VA panel renk kalitesi olarak tatmin edecektir. FreeSync'i de NVIDIA'nın yeni güncellemesi ile G-SYNC'e çevirebilirsin. 72 Hz monitör. Curved olduğu için yarış oyunlarında da ayrıca bir zevk verir diye düşünüyorum.
Tavsiyelerine teşekkürler ancak o bütçelere çıkamam. Bir şey sormak istiyorum bu monitörlerde input lag olur mu? Bir kaç arkadaşımın monitöründe vardı. Masaüstünde bile mouse geç hareket ediyordu onlar farketmiyor ama beni deli ediyordu. IPS panel ya ondan olur mu? Elden alacağım sonuçta iade olacağını sanmıyorum.

Geçen hafta bende bu monitörün C24F396 olanını 780 TL'ye satın aldım amazon'dan. Sadece ayakları faklı bu modelden.

Çok önyargım vardı kavisli olmasına. Ayrıca ışık sızması olur mu, ölü piksel çıkar mı diye de endişe ediyordum. Çok şükür ne ölü piksel ne de ışık sızması çıktı. Kavisli olması ise beni ayrı bir memnun etti. İçine çekiyor. Görüntü kalitesi bir IPS kadar canlı değil ama baya baya tatminkar geldi bana. Tavsiye ederim arkadaşın önerisini..

https://www.amazon.com.tr/Samsung-L...1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1540459714&sr=1-2

VA panel renk kalitesi olarak tatmin edecektir. FreeSync'i de NVIDIA'nın yeni güncellemesi ile G-SYNC'e çevirebilirsin. 72 Hz monitör. Curved olduğu için yarış oyunlarında da ayrıca bir zevk verir diye düşünüyorum.

Hepinize teşekkür ederim bugün ilk mesajda bahsettiğim LG 24MK430HB modelini satın aldım. 18.5 inçten sonra tabiri caizse dev gibi geldi. İlk izlenimlerim gayet yeterli olduğu. Masamın sallanmaya müsait oluşundan faremi hareket ettirirken bile titriyor bu sinir bozucu ancak oyuna odaklanınca farketmiyorum. Birde çalıştığını belli eden bir ışığı olsa iyi olurdu. Bekleme moduna girmiş ancak bunu anlayabileceğim bir ışığı yok. Işık sızması ve ölü piksel yok çok şükür. Menüsü çok şık crosshair falan eklenebiliyor harika. Memnun kaldım.Ancak çerçevesinin ekran tarafında belirli mesafelerde açıklık var sebebini çözemedim ancak kozmetik olarak etkilemiyor. İlk izlenimlerim böyle sevdim. IPS panelin farkını anlayamadım pek diğer monitörle karşılaştırmadığımdan heralde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı