24 inç vs 27 inç monitör

Umut OZC

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bir monitör almak istiyorum şu an kullandığım 29 inç bir monitör ama Hz değeri istediğim gibi olmadığından değiştirmek istiyorum. Büyük monitörlere alıştığım için 24 inç bir monitör 27 inçe göre çok sorun yaratırmı bilmiyorum.
Aklımda kalan soruda o zaten.

İkisi de aynı monitör ama inçleri farklı ve fiyat farkı da ondan kaynaklı. 24 inç olanı alsam rahatsızlık duyar mıyım sizce? Önerebileceğiniz başka monitör var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyüğe alıştıysan küçüğe küfür edersin ben yaşadım bu durumu o yüzden 27" öneririm. Hatta 32" 2K da alabilirsin. Hertz olayına fazla takılma. Gözün alıştıktan sonra hiçbir zevki kalmıyor bir 144 Hz kullanıcısı olarak diyorum. Bana göre çözünürlük daha iyi. Bir de PPI değeri.

Monitör model seçiminiz güzel. Beğendiğim ve denediğim bir model. Makul olan, 24 inç üzerine çıktıkça 1080P'den daha yüksek çözünürlük tercih etmek olacaktır ama büyük monitöre alışık olduğunuz için bu model de sizi rahatsız etmez diye düşünüyorum. Ben de 1080P ve 27 inç monitör kullanıyorum, çözünürlüğü şimdiye kadar beni rahatsız etmedi. Siz de dert etmezseniz, 27 inç olanını tavsiye ederim. Büyük monitörden küçüğe geçmek daha rahatsız edici olacaktır bana göre.

Farklı model tavsiye etmiyorum çünkü bu modeller gayet güzel diye düşünüyorum.

27 INCH kullanıyorum. Çok mecbur kalmazsam bundan sonra 24'e düşmem mümkün değil. Siz ise 24 alırsanız 29'dan düşeceksiniz ki bu çok daha büyük sıkıntı oluşturacaktır.

Ben hatta acaba 32 mi alsaydım diye de düşünmedim değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı