240 GB M2 SSD vs 480 GB SSD

500GB WD Blue veya Samsung 860 EVO SATA SSD derim. Çünkü NVMe ile SATA'nın (sayısal değerler haricindeki) arasında oyun performansı bakımından şuanda farkı yok. Sadece 2 3 saniye daha hızlı açılacaktır. 240GB'ta sadece 3 veya 4 tane oyun yükleyeceksiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu yüzden SATA SSD diyorum ve birim fiyata en yüksek GB Seçeneği önemli hale geliyor.

F/P istiyorsanız ve M2 istiyorsanız 100 lira bütçe artırımı ile bunu da alabilirsiniz:

M2 bence daha hızlı ve daha performanslı 240 GB bence fazlasıyla yetecektir. Bende daha önce SATA SSD kullanıyordum. Fakat M2'ye geçiş yapmamla birlikte kullandığım uygulamalar olsun programlar olsun açılış hızında cidden artış gözlemledim. Normalde 3-4 sn hız farkı gibi görülüyor. Fakat bu durum üst üste uygulama ve program olsun 10 tane internet browser sekmesi olunca işler değişiyor. Ama bana 240 GB yetmez hafızası bol olsun HDD'den hızlı olsun diye düşünce varsa eğer tabiki SATA SSD sizin yararınıza olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı