240 GB SSD'ye Windows kurmak ve 480 GB SSD'yi harici olarak kullanmak

nqaaN

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
JD 240G SSD & PNY 480G SSD
Anakart
M5A78L-M LX3 ( Rev 1.03 )
Başlıktan da gördüğünüz gibi benim elimde JD 240GB ve PNY 480GB mevcut. 480GB olanı sonradan aldım ve SATA kablosu fazladan elimde olmadığı için kullanamıyordum. Fakat şu an SATA kablosunu aldım ve 480GB olanı harici disk olarak kullanmak istiyorum şimdilik. Sizce 240GB Disk'te Windows'u kurulu bırakıp 480GB olanı ise harici disk olarak kullanmak mantıklı mı veya herhangi bir şey olur mu?

İkisi de SSD formatında olduğu için okuma yazmada pek uçurum olmaz. M2 veya türevleri olsaydı mantıklı olurdu. Harici veya 2. Disk olarak kullanılabilir.

Eğer size uygun bir kullanım şekli ise neden olmasın? Ben de bir ara 128 GB SSD'yi C sürücüsü olarak kullanıp Windows kurmuştum ve D sürücü olan 500 GB'lık SSD'yi Steam, Epic Games ve Game Pass için oyun kurulum yeri olarak ayarlamıştım. Sadece programların kurulu olduğu C sürücüsünde epey boş yer kalıyordu. Eğer buna benzer bir kullanım senaryonuz varsa uygulayabilirsiniz.

Yani olabilir ileride tersini de yapabilirsiniz. SATA şeklinde kullanacağınız için fark etmeyecek. Depeolama için SSD kullanımı güzel oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı