240 Hz 27 inç monitör tavsiyesi

Bu konuda yanlış bilgiler ve yanlış öneriler havada uçuşmuş.

Hayır rekabetçi oyunlar için VA önerilir VA kontrast oranı daha yüksek. Eğer daha çok hikaye bazlı oyun seviyorsan IPS al.
Bir defa rekabetçi oyunlar için VA önerilmez. Kaldı ki VA panellerde ghosting oluştuğunda farkedilmemesi için o kontrastı azaltmanız gerekecek.
IPS daha parlak daha çok rekabetçi oyunlar için diye biliyorum.
IPS daha parlak değil. Temelde IPS ve VA birbirine yakın parlaklıklar sunar ancak iş temelden çıktığında modele bakmakta fayda var yani 250 nits parlaklık sunan IPS monitörler var, 400 nits parlaklık sunan VA monitörler var.
24 istemiyorsun ama 27 inç 1080p de alırsan pixeller ile pampa olursun haberin olsun.
27" 1080p çamur olur hocam.
Neye dayanarak bunları söylüyorsunuz bilmiyorum ancak dediğiniz olay düşündüğünüz gibi değil yani sadece PPI değerine bağlı değil. Arka aydınlatma ve panel kalitesi de çok önemli 2 etken.

@P R O F O U N D hocam sana zahmet öneri verebilir misin arkadaşa.
Tabiiki hocam.

Şunu öneririm:

Bir defa rekabetçi oyunlar için VA önerilmez. Kaldı ki VA panellerde ghosting oluştuğunda fark edilmemesi için o kontrastı azaltmanız gerekecek.

IPS daha parlak değil. Temelde IPS ve VA birbirine yakın parlaklıklar sunar ancak iş temelden çıktığında modele bakmakta fayda var yani 250 nits parlaklık sunan IPS monitörler var, 400 nits parlaklık sunan VA monitörler var.

Neye dayanarak bunları söylüyorsunuz bilmiyorum ancak dediğiniz olay düşündüğünüz gibi değil yani sadece PPI değerine bağlı değil. Arka aydınlatma ve panel kalitesi de çok önemli 2 etken.

Tabii ki hocam.

Şunu öneririm:

Fiyatı biraz tuzlu ama tam aradığım gibi bir monitör sağ olasın.

Bir defa rekabetçi oyunlar için VA önerilmez. Kaldı ki VA panellerde ghosting oluştuğunda fark edilmemesi için o kontrastı azaltmanız gerekecek.

Tabii ki hocam.

Şunu öneririm:

Bu monitorde ghosting olur mu?

Geri
Yukarı