2400 MHz RAM ile 2133 MHz RAM beraber çalışır mı?

ErciKral

Hectopat
Evet soru şu; 2400 MHz RAM alsam yanındaki 2133 MHz RAM ile çalışır mı? Cihaz Laptop. BIOS'ta RAM ile ilgili hiçbir bölüm yok. BIOS Güncellemesi istedim onu bile 2 gündür göndermedi yerli ama çakma firma Casper. Kendi kendine MHz düşürür mü RAM? Ya da bunu Windows ayarlayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet soru şu; 2400 MHz RAM alsam yanındaki 2133 MHz RAM ile çalışır mı? Cihaz Laptop. BIOS'ta RAM ile ilgili hiçbir bölüm yok. BIOS Güncellemesi istedim onu bile 2 gündür göndermedi yerli ama çakma firma Casper. Kendi kendine MHz düşürür mü RAM? Ya da bunu Windows ayarlayabilir mi?
İki RAMini de 2133MHz de kullanırsın.

İkisi de 2133 Mhz ile çalışır diye biliyorum.

Adamsınız siz arkadaşlar. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki anakart maksimum kaç MHz destekliyor ? Nereden bakabilirim.

Bios'ta vardır öyle bir bölüm fakat görmemişsindir veya eski bir biostur ama düşük olana sabitliyor yani 2133 e
Adamsınız siz arkadaşlar. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki anakart maksimum kaç MHz destekliyor ? Nereden bakabilirim.
Anakartının modeli markası ne? Onu google'a yaz. Sende 2133 MHz ram varsa 2400 almana gerek yok sendekinden al. 2400 var ise 2133MHz alırsan ikisini de 2133MHz'e sabitler. Anakartının özelliklerine internetten bakabilirsin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı