2400 MHz RAM ve 2666 MHz RAM beraber çalışmıyor

ryomenn

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Hyperx 8+8 2666,2400
SSD veya HDD modeli
Kingston 1tb m2 ssd
Ekran kartı
MSI Ventus Rtx 2060super 8Gb OC
Anakart
MSI B450m-A pro Max
İşlemci
Ryzen 5 2600
Forumdaşlarım öncelikle hepinize selam.
Bir sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum bende 2 tane RAM var ve 2 slot var DDR4 biri 2400MHz diğeri 2666 MHz RAM'larda arıza yok fakat ikisini beraber takınca buzzer ötüyor 6.7 kere tak çıkar çalıştır yapınca bir slotu çalışıyor bazen hata veriyor BIOS'da ise 2400 ve 2666 olarak görünüyor zaten RAM'lar şimdi RAM'larin değişmesimi lazım yoksa sokettemi bir problem var şimdiden teşekkürler.

Forumdaşlarım öncelikle hepinize selam.
Bir sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum bende 2 tane RAM var ve 2 slot var DDR4 biri 2400MHz diğeri 2666 MHz RAM'larda arıza yok fakat ikisini beraber takınca buzzer ötüyor 6.7 kere tak çıkar çalıştır yapınca bir slotu çalışıyor bazen hata veriyor BIOS'da ise 2400 ve 2666 olarak görünüyor zaten RAM'lar şimdi RAM'larin değişmesimi lazım yoksa sokettemi bir problem var şimdiden teşekkürler.

Aynı anakarttan bende kullanıyorum şu anda aktif olarak ikisi de 3200MHz fakat CL değerleri birbirleriyle çok alakasız iki RAM kullanıyorum. Normalde BIOS zaten iki RAM'i de otomatik 2400 MHz frekansta çalıştırıyor. RAM'de problem yok diyorsan anakartın RAM slotunda problem olması olası bir ihtimal.

Aynı anakarttan bende kullanıyorum şu anda aktif olarak ikisi de 3200MHz fakat CL değerleri birbirleriyle çok alakasız iki RAM kullanıyorum. Normalde BIOS zaten iki RAM'i de otomatik 2400 MHz frekansta çalıştırıyor. RAM'de problem yok diyorsan anakartın RAM slotunda problem olması olası bir ihtimal.

Bence anakartta sorun yok ama eve gidince pinlere bakacağım BIOS güncel fakat RAM'larda diye düşünüyorum eğer çözüm bulabilirsem konuyu güncelleyeceğim yardım edebilecek olan yazarsa yine sevinirim.

2666 olanı 2400MHz'e düşürün BIOS'tan Memory ile.
Tamamdır zaten bilgisayarı açınca normalde buzzerden ses geliyor ona rağmen PC biosa giriyor düşürmek sorunu çözer o zaman

Yeni konular

Geri
Yukarı