2400 MHz RAM'in yanına 3000 MHz RAM takma

Wetttt

Kilopat
Merhaba, başlıkta da yazdığım gibi G.Skill 8 GB 2400MHz bir RAM'im var şu an satışda aynısından yok. 3000MHz olanı var bunu alıp ikisini de 2400MHz'de çalıştırsam bir sorun olur mu veya önerebileceğiniz başka bir şey var mı? Bir de tam olarak aynısı mı bilmiyorum pek anlamıyorum RAM'lerden alırken nelere dikkat etmem gerekiyor? Şu anki RAM'im 8 GB 2400MHz DDR4 ve sanırım CL 15 olması lazım, alacağım RAM'de aynı sadece 3000MHz bir sorun olur mu? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Buraya faturamda nasıl yazdığını da söyleyeyim ona denk aynı RAM'i bulabilen olursa o tekliflere de açığım. Skill 8 GB Ripjaws kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2v Single RAM, bu da eğer sorun olmazsa yeni alacağım RAM:

Not. Anakartım maximum 2666MHz RAM destekliyor önemli olur diye yazdım. 3000MHz taksam onu 2400'de çalıştırıcak olsam bile kabul etmeme gibi bir durum olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
CL gecikme değeri düşük ramler tercih etmek daha mantıklı ve en güzel olanı da ramlerin aynı olması. İki farklı ram aynı anakart üzerinde çalışıyorsa düşük frekans olan ram hızında çalışıyor diye biliyorum.

3000 de taksanız 3600 de taksanız 2400 de çalışacaktır ama tavsiye etmiyorum aynı marka, modelden alın eğer alamıyorsanız veya bulamıyorsanız aynı MHz ve CL değerin de RAM alın.

Geri
Yukarı