24V fan girişine 12V fan takmak

Dostum benimde tam bilgim yok ama (BİLDİĞİM KADARIYLA) 1k direnç işine yarayabilir.

Yani yanlış bilgi vermek istemiyorum ama sen genede internetten baksan işine yarayabilir.
2.4K lazımmış 12V düşmem gerek yani 12000mV ediyor bu değeri de kaç amper çekecekse cihaz ona bölüyormuşuz 0,05A çekecek yani 5 olarak girecekmişiz bu değeri 12000/5=2400 ancak bunları da çoklu satıyorlar napsam bilemedim😅 internetten almam lazım her türlü

doğru karıştırdım artı eksi artı eksi olacak yani bir kırmızı bir siyah olcak ilk kızmızı + sonra kırmızı siyah buradaki siyah - oluyor uyardığın için saol
Nasıl yani, ben iki fanın kablolarını siyah siyah, kırmızı kırmızı olarak birleştirmiştim baskım bitince yazıcıdan gelen 24v fan kablosuna bağlayacaktım, kırmızı siyah, kırmızı siyah şeklinde mi değiştireyim? @umitarabaci

sorun çıkmadıysa değiştirme ama çıkarsa bunu dene
daha anakartın güç kısmına bağlamadım gerekli aparatın basımı bitince bağlayacağım ancak başka bir adaptör ile (yalnız 12V 1A bir adaptör) çalıştı. 24V gücü 2 adet 12V fana dengeli dağıtmam lazım ikisine de 24V kesinlikle gitmemeli.

daha anakartın güç kısmına bağlamadım gerekli aparatın basımı bitince bağlayacağım ancak başka bir adaptör ile (yalnız 12V 1A bir adaptör) çalıştı. 24V gücü 2 adet 12V fana dengeli dağıtmam lazım ikisine de 24V kesinlikle gitmemeli.
Fanın performansı nasıl test edebildiniz mi? Bende yeni yazıcı aldım ender 3 s1 pro sessiz denmesine rağmen 50 52 desibel civarında çalışıyor.

Fanın performansı nasıl test edebildiniz mi? Bende yeni yazıcı aldım ender 3 s1 pro sessiz denmesine rağmen 50 52 desibel civarında çalışıyor.
gürültülü hocam %58e kadar oldukça sessiz neredeyse duyulmuyor ancak sonrasında rahatsız edici oluyor. ben 4.2.7 sessiz anakart ve noctua fan ile de desteklediğimden hemen ben burdayım diye gösteriyor kendini.

gürültülü hocam %58e kadar oldukça sessiz neredeyse duyulmuyor ancak sonrasında rahatsız edici oluyor. ben 4.2.7 sessiz anakart ve noctua fan ile de desteklediğimden hemen ben burdayım diye gösteriyor kendini.
Noctua tavsiye edermisin hocam 50 desibeli kaça kadar düşürür sence, birde 24v fanın soğutma performansını 12v noctua verebiliyormu ?

Noctua tavsiye eder misin hocam 50 desibeli kaça kadar düşürür sence, bir de 24v fanın soğutma performansını 12v Noctua verebiliyor mu?

Kusura bakmayın oldukça geç gördüm, öncelikle güç düşürücü aparat almanız lazım. Performans olarak hiçbir düşük gözlemlemedim. Fan tamamen sessiz diyebilirim kulağımı iyice yaklaştırınca bir ses duyuyorum sadece. 4.2.7 anakart ile de birleşince tamamen sessiz bir yazıcıya sahip oldum.

Geri
Yukarı