25.000 TL AM5 sistem tavsiyesi

Rhaxim

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 25 bin TL'lik bir bütçem var ve AM5 bir sistem toplamak istiyorum geleceğe yönelik olması için. Monitörlerim 1080p olduğundan bir süre 1080p kullanacağım mümkünse darboğaz sıkıntısı çekmeyeceğim bir sistem olsa güzel olur. Elimde arkadaşımın alıp kullanmadan bana verdiği 6000 MHz CL 36 RAM'lar mevcut 32 GB, o yüzden sistem parçalarına RAM eklemenize gerek yok. Ayrıca eski kasam olan Lian Li dynamic XL ROG'u kullanmaya devam etmeyi planlıyorum o yüzden kasaya da gerek yok. Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Öncelikle teşekkürler tavsiye için. RX6800 yerine performans olarak yakın bir nVidia ekran kartı var mı acaba yakın fiyatlarda? Bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın. AMD'den çok çektim de ekran kartı konusunda şimdiye kadar.

Öncelikle teşekkürler tavsiye için. RX6800 yerine performans olarak yakın bir NVIDIA ekran kartı var mı acaba yakın fiyatlarda? Bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın. AMD'den çok çektim de ekran kartı konusunda şimdiye kadar.

Şimdilik 4000 serisi hariç NVIDIA mantıksız, 6800 3080'nin kuyruğunda bir kart sürücü konusunda sorun olmaz en yakın kart olan VRAM kıtı 3070 Ti bile 2.5k daha pahalı.

Şimdilik 4000 serisi hariç NVIDIA mantıksız, 6800 3080'nin kuyruğunda bir kart sürücü konusunda sorun olmaz en yakın kart olan VRAM kıtı 3070 Ti bile 2.5k daha pahalı.
Anladım, çok teşekkür ederim. Bir de Ryzen 5 7600x yerine 7600 almalı mıyım? Çok ısınan bir işlemci olduğunu okumuştum. Yoksa önerdiğiniz DeepCool sıvı soğutma yeterli olacak mıdır?
Bilgisayarı hem oyun hem de orta düzey render için kullanmayı planlıyorum. (YouTube belki de Twitch için.)

Yeni konular

Geri
Yukarı