25.000 TL Masaüstü Sistem Toplama

Bütçe
25.000
25 Bin iyi bütçe. Bu bütçeye B serisi anakart. Vay be.

Ağır iş yükünde kullanmak üzere bir PC toplayacağım. Mesleğim gereği sistemin asıl amacı profesyonel video düzenlemek ve 3 boyutlu profesyonel efektler tasarlamak için kullanılacak.
Ağır işte kullanacaksanız 8 GB VRAM size yetmeyebilir. Bir de anladığım kadarıyla bilgisayarı para kazanmak için alıyorsunuz.
Bu durumda RTX 3080 tercih edebilirsiniz.

x570 Serisi az düşündürmedi değil tabii ki. Overclock yapmayacağım için yeterli geleceğini düşünüyorum. Evet neredeyse tamamen para kazanmak için alacağım. Gerekirse Rtx 3080 için de zorlayabilirim bütçemi.

X570'in özelliği OC değil. B550 ile de OC yapılabildiğini duymuştum. 5900X ve 3000 serisine bu anakart yakışmayabilir.

Bu konuya göre MPG B550 GAMING CARBON WIFI anakartın MSI X570 Godlike VRM'lerine sahip olduğu söylemiş. MSI X570 Godlike, ROG X570 Formula anakartın rakibidir. Eğer bilgi doğruysa o anakartı önerebilirim.

Bol bol bütçe varsa, zaten benim hayallerimde ROG Crosshair VIII Formula veya MSI MEG X570 Godlike yatıyor ama o sizin bütçenizi çok aşacağından önermem boşuna.

@fryzen @perspektive @Motionless IN White
Bu arkadaşları da etiketliyorum. Onlar da öneri yapabilir

Bütçeyi aşmaması için 3'lü kasa fanlarını erteleyebilirim. ASUS X570 Crosshair VIII Hero mantıklı bir seçim olur mu?

Bütçeyi aşmaması için 3'lü kasa fanlarını erteleyebilirim. ASUS X570 Crosshair VIII Hero mantıklı bir seçim olur mu?
Bence mantıksız. Tamam çok güzel bir anakart ama ihtiyaçlarınız için fazla güzel değil mi? OC kesinlikle yapmayacağınızı belirtmişsiniz. Yaptığınız işlerde CPU yada GPU hangisi daha önemliyse ona bütçe ayırmanızı tavsiye ederim.

Merhabalar. Ben de aynı sıvı soğutucuyu almayı planlıyorum. Türkiye'de hiç stok yakalayabildiniz mi?

Bu ay sonunda stoklarda olacak. Dilerseniz amazon.com’dan sipariş verebilirsiniz.

Bu ay sonunda stoklarda olacağı bilgisine nasıl ulaştınız acaba? Amazon'da sipariş vermeye çalıştım ama ödeme sıkıntılarıyla boğuşuyorum hala. Hangi dağıtıcıda stoğa girecek biliyor musunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…