25.000 TL'ye ikinci el sistem parçaları önerisi

xvortien

Kilopat
Daha fazla  
Oncelikle herkese iyi geceler, iyi Sosyaller. Yakin bir arkadasim DDR5 sisteme gecis yaptigi icin onceki sistemindeki parcalarin hepsini ekran karti haric satmak istiyor. Sistemimi 2018 yilinda topladigimi dusunursek yeni bir sisteme gecis yapmam gerektigini dusunuyorum. Oyun oynarken yan ekrandan bir seyler seyredebilmek icin saniyorum ki islemcim buna pek izin vermiyor. Fark edeceginiz uzere bu sistemde ekran kartini yeni sisteminde kullanacagi icin satmayi dusunmuyor. Simdi asil sormak istedigim soruya gelmek istiyorum. Bu sistemi satin alip, mevcut sistemimde kullandigim MSI GTX 1060 6G ekran kartini bir sure daha kullanmaya devam edebilir miyim? Satin alacagim sistemi elden taksitle odeyecegim. Borcu bittikten sonra da yeni bir ekran kartina gecis yapmayi dusunuyorum. 5-6 ay kadar 1060 ile devam etmem gerekiyor. Siz bu konuda ne dusunuyorsunuz, boyle bir şey yapmali miyim? Bu 5-6 aylik surecte ekran kartindan dolayi nasıl sorunlar yasayabilirim? Yahut 2024 Nisan ayi itibarıyla ikinci el sistem icin bu fiyatlar uygun mu? Beni biraz da olsa aydinlatabilirseniz cok sevinirim. Buraya kadar okuyup yardimci olmaya calisan herkese simdiden cok teşekkür ediyorum.

25.000TL
KASA:
Corsair iCUE 4000X.
ANAKART: Gigabyte X570 Aorus Elite.
CPU: AMD Ryzen7 5800x3D.
COOLER: Corsair H100 240mm.
RAM: G.Skill Trident Z Neo 4x8 32 GB 3600MHz CL16.
SSD: Markasini hatirlamiyorum, 2TB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı