25-30 bin TL sistem toplama

Bütçe
25.000 - 30.000 TL

trk.ylmz

Centipat
Merhaba, forumda yeniyim ve sistem toplama konusunda pek bilgim yok. Konuyu açmadan önce biraz araştırma yaptım sadece. Yazılım sektöründeyim ve son 8-10 yıldır sadece Mac cihaz ve işletim sistemi kullandım, o yüzden PC ve donanım tarafında bilgim yok.

Bütçe olarak 25.000 - 30.000 TL bandına kadar çıkabilirim. Monitörler, klavye, mouse vs var. Sadece kasa toplamayı düşünüyorum. Bu konuda birkaç soru sormak istiyorum,

1. AMD Ryzen 7 5800X işlemci, Zotac RTX 3060 Twin Edge bu fiyat bandında nasıl olur?
2. Siz bu fiyat bandında hangi parçaları düşünürsünüz?
3. Bir arkadaşımda eGPU diye bahsettiği bir sistem var, sizce bunu almak mı sistem toplamak mı daha iyi,

1. AMD Ryzen 7 5800X işlemci, Zotac RTX 3060 Twin Edge bu fiyat bandında nasıl olur?

Bayağı kötü olur. Şu an RTX 3080 Ti bulunan sistem alınabiliyor bu fiyat bandında. Hatta daha ucuza
2. siz bu fiyat bandında hangi parçaları düşünürsünüz?

Şu an Ryzen 5 5600 + 3080 Ti düşünürüm çünkü bu bileşenlere sahip hazır sistem var, satılıyor.

3. bir arkadaşımda eGPU diye bahsettiği bir sistem var, sizce bunu almak mı sistem toplamak mı daha iyi,

Şu an önerilen 5600 + 3080 Ti'lı sistem en mantıklısı bu bütçede. SSD'yi Kioxia PLUS 1TB ile değiştirin eğer alacaksanız. Ayrıca 5600 için stok soğutucu bir süre sonra yetersiz kalabilir. Bu soğutucuyu alıp kullanırsanız daha serin çalışır işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı