25 bin TL iş ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
20-25k
Hocam hangi modelle karşılaştırıyoruz? Ben arkadaşın attığı monstera alternatif olarak attım bunları.

Ben baştaki mesaja beğenmedim atanlara karşılık demiştim onu hocam :D

TUF'un soğutması pek iyi değil sınırda kalıyor+ olarak 6800h 12500hdan daha zayıf bir işlemci, diger modeller zaten Max Q?
Hocam bence şuan 24.5K fiyatıyla en iyi cihaz TUF. Dünkü konudan sonra testlerini araştırdım. Maksimum 92'ye kadar çıkıyor ve piyasaki çoğu oyunda da 88 derece civarında geziniyor. Üstüne üstlük hem enerji verimliliği daha fazla hem de sadece 680M'i kullandığınızda batarya süreleri çok iyi düzeyde oluyor.

Cinebench'te 12. nesil öne geçse de, iş bataryadaki işlemci performansı oldu mu i9'u bile geçebiliyor. Jarrod's Tech'te yayınlandı verileri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her şey güzelde bu sefer GPU kısmında patlak vermiş sanki :D ama sıkıntı çıkarcak gibi değil dereceler evet. Pil ömrü olarak çok daha iyi zaten AMD işlemciler pil ömrü olarak Intel'i katlıyor, fakat Single Core yani oyun performansı olarak 12500hdan geri kaldığı açık Intel Core i5 12500H vs AMD Ryzen 7 6800H: performance comparison

Geri
Yukarı