25 bin TL sistem önerisi

Tamamen sıkıyorlar dostum. Elimde RX550 var, rdr2 tarzı oyunları pek oynamıyorum (kartın kapasitesini sende bende biliyoruz) ryzen 5 3600 var ve çoğu popüler oyunu oynayabiliyorum şuana kadar fps dışında bir sıkıntı yaşamadım ki senin alacağın sistem rx6600 bunları düşünmene gerek yok.
Evet reis iyi güzel de RX 6600 hakkında hiç bir bilgim yok. Çoğu popüler oyundan kastettiğin hangi oyunlar? Ben ara sıra story mode takılacağım tabii, mesela God Of War. Popüler oyundan kastettiğin Valorant ise zaten düşük ayarlarda güzel açabilecek bir sistem gibi.

Rahat oynatamaz muhtemelen. Bakımını da iyi yapman lazım aynı zamanda.
Böyle bir bilgisayar alırsam bakımını eksik etmem reis. Bakımını yapsam bile emin değilim, üstünde sucuk yapılacak sıcaklığa gelmemesi lazım. Rahat oynatmaması kötü tabii, 2025'e kadar en fazla ram'i 32 gb yapabilirim. Daha ileri zamanda yükseltmek amacım. Profil fotoğrafı güzelmiş reis, severim topçuyu.

Evet reis ileriye dönük çok iyi önermişsin, teşekkürler.

DDR4 sisteme gerek yok, ben sanırım oyunları rahat oynama isteğimin etkisine kapıldım, hemen alıp açmak gibi. Ama dediğin gibi ileri zamanda elimde kalır.

Fakat reis aklımda bir soru var. Ben Adana'da yaşıyorum. 7500F hadi stok fanla bir şekil idare etti, bu AMD ekran kartının dereceleri tavan yapmaz mı? Bildiğim kadarıyla AMD ekran kartları çok ısınıyor, çok anlamıyorum ama senin söylemen daha iyi olur tabii.

Bir de bu ekran kartı hakkında hiçbir bilgim yok, yani ileride yükseltirim ama performansı vasat mı, mesela bu sistemi hiç değiştirmeden GTA 6'yı rahat oynatabilir mi bu ekran kartı?

Bence "açar" ama hangi ayarda oynatır bilemem zaten bu bütçede hiçbir kartın kesin açabilecegini söyleyemeyiz. AMD ekran kartları ise ısınmaz, NVIDIA ne kadar ısınıyorsa o kadar ısınır. Benim AMD kartım 60 65 dereceyi geçmiyor örneğin.

Bence "açar" ama hangi ayarda oynatır bilemem zaten bu bütçede hiçbir kartın kesin açabilecegini söyleyemeyiz. AMD ekran kartları ise ısınmaz, NVIDIA ne kadar ısınıyorsa o kadar ısınır. Benim AMD kartım 60 65 dereceyi geçmiyor örneğin.
AMD ekran kartın hangi model? Reis NVIDIA'dan fazla ısınsın, ben tamamım da absürt ısınmalar olmasın. 75'lerde takılsın, ben tamamım. Bu söylediğinle aklımdaki AMD ekran kartları çok ısınıyor tezini tamamen çürüttün.

AMD ekran kartın hangi model? Reis NVIDIA'dan fazla ısınsın, ben tamamım da absürt ısınmalar olmasın. 75'lerde takılsın, ben tamamım. Bu söylediğinle aklımdaki AMD ekran kartları çok ısınıyor tezini tamamen çürüttün.
Hocam bak şimdi bende 3 fanlı üst bir seri var ve ısınmıyor ama önceki kartım Gigabyte 3060ti 2 fanlı modeldi ve 85-87 dereceyi görüyordu. Yani anlatmak istediğim ekran kartlarındaki ısınma model ile alakalı bir şey marka ile değil. Evet eskiden AMD işlemciler(FX Serisi) ısınmasıyla ünlüydü ama artık geçerli değil bu. Ekran kartım Sapphire Pulse RX 7800XT

Hocam bak şimdi bende 3 fanlı üst bir seri var ve ısınmıyor ama önceki kartım Gigabyte 3060ti 2 fanlı modeldi ve 85-87 dereceyi görüyordu. Yani anlatmak istediğim ekran kartlarındaki ısınma model ile alakalı bir şey marka ile değil. Evet eskiden AMD işlemciler(FX Serisi) ısınmasıyla ünlüydü ama artık geçerli değil bu. Ekran kartım Sapphire Pulse RX 7800XT
Anladım reis, teşekkürler. Bu model fazla ısınmıyorsa evet bu sistemi alabilirim.

Bu sistemi ileride ne kadar yükseltebilirim reis? Ekran kartını NVIDIA yapabilecek miyim, ana kart destekler mi yani? Bir yıl sonra falan, ram'i de 32 gb yaparım.

Anladım reis, teşekkürler. Bu model fazla ısınmıyorsa evet bu sistemi alabilirim.

Bu sistemi ileride ne kadar yükseltebilirim reis? Ekran kartını NVIDIA yapabilecek miyim, anakart destekler mi yani? Bir yıl sonra falan, RAM'i de 32 GB yaparım.

Hocam zaten bu sistemi önermemin sebebi tam olarak bu. Ekran kartın dışında bütün parçaların çok iyi ekran kartının ise tek sıkıntısı kısmen eski olması. Bunu al, istediğin her oyunu oynatır ilerleyen zamanda ise alırsın NVIDIA kartını takarsın, RAM alırsın 32 yaparsın mis gibi yoluna devam edersin.

Hocam zaten bu sistemi önermemin sebebi tam olarak bu. Ekran kartın dışında bütün parçaların çok iyi ekran kartının ise tek sıkıntısı kısmen eski olması. Bunu al, istediğin her oyunu oynatır ilerleyen zamanda ise alırsın NVIDIA kartını takarsın, RAM alırsın 32 yaparsın mis gibi yoluna devam edersin.
Teşekkür ederim reis, aklımda 4060 8 gb - R5 5600'lü sistem almak vardı Vatan'dan, ama hata yapıyordum az kalsın. Bu sisteme karar verdim. Ana kart destekliyor mu bilmem de, sistemdeki SSD sanırım zaten çok iyi, ben ileride 1 tb daha alıp ikinci harddisk olarak takacağım.

İleride NVIDIA fiyatları nasıl olur ki reis, tekrardan bir 25k vermek gerekir geçmem için, ileride yükseltmek için de o kadar fazla bütçem olmaz muhtemelen.

Teşekkür ederim reis, aklımda 4060 8 gb - R5 5600'lü sistem almak vardı Vatan'dan, ama hata yapıyordum az kalsın. Bu sisteme karar verdim. Ana kart destekliyor mu bilmem de, sistemdeki SSD sanırım zaten çok iyi, ben ileride 1 tb daha alıp ikinci harddisk olarak takacağım.

İleride NVIDIA fiyatları nasıl olur ki reis, tekrardan bir 25k vermek gerekir geçmem için, ileride yükseltmek için de o kadar fazla bütçem olmaz muhtemelen.
Evet SSD'si gayet iyi ama tek m2 SSD slotu olduğu için ileride yükseltme yapmak istiyorsanız bu SSD'yi çıkartmanız gerekir ama oyunlar için SATA SSD'ler gayet yeterli performans sağlıyor dolayısıyla ileride SATA SSD alıp oyunlarınızı ona yükleyebilirsiniz.

İlerideki fiyatlar hakkında hiçbir şey diyemem maalesef ama en kötü 2. el diye bir seçenek var.

Evet SSD'si gayet iyi ama tek m2 SSD slotu olduğu için ileride yükseltme yapmak istiyorsanız bu SSD'yi çıkartmanız gerekir ama oyunlar için SATA SSD'ler gayet yeterli performans sağlıyor dolayısıyla ileride SATA SSD alıp oyunlarınızı ona yükleyebilirsiniz.

İlerideki fiyatlar hakkında hiçbir şey diyemem maalesef ama en kötü 2. el diye bir seçenek var.
Anladım reis, anlattıklarına göre yaparsam sistem gayet iyi zaten.

Ama reis biraz düşününce, ben bu sistemi bu fiyata alırsam, peder bana ileride böyle bir para daha harcatmaz. Yani bana ek olarak, en fazla 27k'lık ram dışında parçaları iyi olacak bir sistem önerebilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı