25 bin TL sistem önerisi

Aynı paraya Adata 1TB yapabilirsin okuma yazması birazcık daha yüksek.
Bu sistem için kule tipi soğutucu önerir misin kral. 7500f ısınan bir işlemci çünkü bulamadım ben.

Bu sistem için kule tipi soğutucu önerir misin kral. 7500f ısınan bir işlemci çünkü bulamadım ben.
@Kaan Diktaş yarın akşam kesin sipariş vereceğim. DARK5A sistemini düşünüyoruz. Sen ne diyorsun bu fikire? Birde değiştirilecek parçaları söyler misin? Fiyat çok artmasin yeter reis.

@Kaan Diktaş HERO 5A sisteminde yapılacak değişiklikleri söyler misin? Söyleyince sistemi alacağım.

Son düzenleme:
Firmalar eski soketi unutuyor gibi konuşmuşsunuz. AM5 çıktıktan sonra AMD AM4 için 10'a yakın işlemci çıkardı. AM4 tede oldukça güçlü işlemciler var.
İki sistem arasında kaldım hangisi alınır?

Tercihim ikinciden olurdu o işlemci o ekran kartını besler.

Bu bilgisayar beni 4-5 sene idare eder dersen ikincisi çok daha iyi. Ekran kartındaki fark işlemciler arasındaki farktan daha çok fps sağlıyor.
Ben ileride ekran kartımı satar ikinci el daha güçlü ekran kartı alırım dersen ilki daha iyi.
Tabi ilki de gelişime açık değil demiyorum. Daha sonradan 5800x3d işlemci alınıp yine 2.el ekran kartıyla o da geliştirilebilir.

kral AM4 ama ilk sistem AM5

Tercihim ikinciden olurdu o işlemci o ekran kartını besler.
Ekran kartını besler fakat ilk sistem AM5 ikinci sistem AM4

Sonuç kral? Hangi sistemi oneriyorsun.

Hangi sistemi alayım yani?

Sonuç kral? Hangi sistemi oneriyorsun.

Hangi sistemi alayım yani?
Ben @LightYagami hocamın attığı veya benimkine bakın derim.
Maksimum 1-2 sene (Aşırı zorlamada 3) ömrü olan soketin upgrade'ini yaparken acı çekmenize gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…