250-450 TL bandında kulaklık önerileri

zeuson

Hectopat
Merhabalar,
CS:GO, LoL, GTA 5 tarzı oyunlar oynuyorum ancak CS:GO'yu çok daha fazla oynuyorum ve ses kasmak benim için önemli. Piyasada 2 3 kulaklık arasında kaldım ve hangisini alsam diye arada kaldım. Sizin önerdiğiniz kulaklıklar varsa onlara da bakabilirim ancak bütçem en fazla 420 TL.

Eğer ses kalitesi arıyorsan Sennheiser öneririm ama sadace oyun odaklı istiyorsan Steelseries güzel bir tercih. 7.1 kulaklık alacaksan bilgisayarının driverinin desteklediğinden emin ol.

7.1 kulaklıklarda gerçek değil sanal. Sanal surroundlarda ise spatial sound özelliğini destekleyen ses kartları gerekiyor. Dolby Atmos vb. En azından benim bilgim böyle.
7.1 bir kulaklıkta bilgisayarın herhangi bir driver'ı ile alakalı bir durum gerekeceğine dair ilk kez sizden duyuyorum. Zaten kulaklığın yazılımı ile ve kulaklığın üzerinden bir tuşa basarak bu özelliği açabiliyorsunuz.

Tabi Windows'un kendi içinde de bu sanal özellik varmış sanırım. Sonic veya marketten satın alındığını duydum ama denemedim.

Çünkü sanal 7.1 benim için fazlasıyla gereksiz bir özellik. Faydası yok hatta zararı bile var. Ama kullanmak isteyen tabi kullanıyor bir şey diyemem.

Geri
Yukarı