250 TL SSD Önerisi

KhannnTR

Hectopat
Oyunlarım kasmaya başladığı için SSD almayı planlıyorum. Şu SSD'leri bulabildim, bunlardan başka öneriniz varsa ya da bunların arasından en iyisini söyler misiniz?

Son düzenleme:
Oyunlarım kasmaya başladığı için SSD almayı planlıyorum. Şu SSD'leri bulabildim, bunlardan başka öneriniz varsa ya da bunların arasından en iyisini söyler misiniz?

SSD'ler yazma ve okuma hızlarının yüksek olması ile ön plana çıkarlar. Oyunlardaki yükleme sürelerini minimuma indirebilirler ama gözle görülecek kadar fps artışı sağlamazlar. Max 5 FPS diyebilirim. 250 TL'ye yeni ram takıp sistemini güçlendirebilirsin.

Bütçeyi biraz daha zorlayıp hatta indirim olan yerlere de göz atarsanız kesinlikle Samsung SSD öneririm. Hem uzun ömürlü, hem performansı çok iyi olur. Crucial SSD'ler de iyidir. Crucial BX500 modeline de bakabilirsiniz. Söylediğiniz SSD'ler hakkında bir şey diyemeyeceğim. Evet ek olarak @DI4BLO'in dediği gibi aşırı bir performans olmayacaktır tabii ki ancak günümüzdeki bilgisayarlarda artık hızlı açılma, hızlı oyun gibi şeyler ön plana çıkıyor, depolamak için HDD daha uygun ancak diğer işlemler için artık SSD almak gerekiyor.

Samsung 250GB 860 EVO SATA 3.0 (250-300 TL arasında değişiyor)
Crucial BX500 (250 veya 480 GB, fiyatı sitelerde gayet uygun oluyor)

50 TL daha ekle 860 Evo al. Ben pişman oldum sen olma.
Galiba Crucial BX500 alacağım o kadar fark ediyor mu gerçekten ya?
SSD'ler yazma ve okuma hızlarının yüksek olması ile ön plana çıkarlar. Oyunlardaki yükleme sürelerini minimuma indirebilirler ama gözle görülecek kadar fps artışı sağlamazlar. Max 5 FPS diyebilirim. 250 TL'ye yeni ram takıp sistemini güçlendirebilirsin.
Ramlerim 1600 MHZ, yeni nesil ramlerde 1600 MHZ yok, acaba uyumlu olur mu 2 tane 1600 var da

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı