250 Watt Psu ile 750 Ti Çalışır mı ?

Dogan-Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar Baslıkta da belirttiğim gibi 250 Watt Psu ile 750 Ti Çalışır mı ? Birde Anakartım N68C-S UCC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynagınız 12V kanalından kaç amper veriyor. Eger %80 verimli bir psu ise büyük ihtimal 200W civarı bir güç veriyordur. Birde işlemcinizi yazın buraya ona göre birşeyler söyleyebiliriz.

Hocam niye yanlış bilgi veriyorsunuz? 750 ti 55Watt çekiyor. 12v kanalından . Diğer bileşenleri verebilirsen tam olarak hesaplayabiliriz. :)
Verimliliği fazla olan bir PSU değil büyük ihtimalle. Hatta hazır sistem olabilir. Çünkü kim toplama bilgisayara 250W'lik psu takar? Bende bunu düşünerek yazdım. Sonra ekran kartını alıp hayal kırıklığına uğramasın arkadaşımız.

Verimliliği fazla olan bir PSU değil büyük ihtimalle. Hatta hazır sistem olabilir. Çünkü kim toplama bilgisayara 250W'lik psu takar? Bende bunu düşünerek yazdım. Sonra ekran kartını alıp hayal kırıklığına uğramasın arkadaşımız.
Bilgisayarın diğer bileşenleri böyle yardımcı olun lütfen
1.jpg
Adsız.jpg

Bilgisayarın diğer bileşenleri böyle yardımcı olun lütfen Eki Görüntüle 56287 Eki Görüntüle 56288

Bu görüntüler ile beraber güç kaynagınızın üzerinde yer alan 12V kısmının karşısında yazan sayısal degeri bize söylemeniz gerekli. İşlemciniz oldukca eski bir mimariya sahip. İşlemciniz %100 kullanımda 95W güç harcıyor ki bugünün cogu işinde o işlemci direkt olarak %100 degerlerine ulaşıyor. GTX750Tİ %100 yük durumunda 60W güç harcıyor. Güç kaynagınız 12V kanalından 16A veriyorsa eger yeterli gelecektir. (12x16=192W)

Bu degeri alabilmeniz içinde güç kaynagınızın bilindik bir marka ve yüksek verimli olması gerekmekte. Eger güç kaynagınız yetersiz ise bütçenize 60-70 TL daha ekleyip bir güç kaynagı satın almanız gerekmekte. Ayrıca GTX750Tİ alır takar her oyunu oynarım diye düşünüyorsanız o işlemci ile pek mümkün değil.

Yerinizde olsam biraz daha birikim yapar işlemcimi ve güç kaynagımıda değiştirirdim. Anakartınızda bir çok işlemciyi destekliyor bu arada.

Bu desteklediği işlemcilerin yer aldıgı bir sayfa: ASRock > N68C-S UCC

Athlon II X4'den tutun da Phenom II X4 ve Phenom II X6 ya kadar destekliyor. İkinci el uygun fiyatlı bir işlemci satın alın. Nagas 300W %80 verimli güç kaynagı 50 liradan satılıyor işinizi görecektir.

@Silinen üye Benim DDR2 eski sistemim 230 Watt la çalışıyor. Nvidia 9400 GT ekran kartı , İntel Core 2 Quad işlemci , 2 GB ram ,ASUS anakart ile :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı