2500-3000 TL ekran kartı hariç sistem önerisi

Oyuncanavarii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1080 serisinden bir ekran kartı alacağım .GTX 1080 GIGABYTE Turbo OC önerir misiniz uygun fiyata buldum da? Değilse hangi 1080 modelini önerirsiniz MSİ yada Geforce GTX gibi? Bunun haricinde 2500-3000 TL civarına ekran kartı hariç monitör dahil nasıl bir sistem toplayabilirim? RAM'lerin yüksek frekansta çalışmasına çokta gerek yok 2600 MHz yeterli sanırım. Donanımdan anakart uyumluluğundan çok anlamıyorum. Overclock uyumlu anakart, işlemciyi de darboğaz yapmayacak şekilde bir tavsiyede bulunabilir misiniz? Ekran kartından dolayı 4K monitör tercih etmek istiyorum. Oyun bilgisayarı olarak kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum monitör dahil olduğu için biraz bütçeni arttırmak lazım. 3500 zaten kasa için anca oluyor.
IMG_1309.JPG
IMG_1308.JPG

Bunların yanında phanteks p400 kasa ama bütçeni arttırman lazım.

SSD gibi parçaları daha sonra da alabilir bence. Düşük frekanslı Ramler Anakarta mı uymuyor neden tavsiyelerde hep 3200 Mhz öneriliyor? Birde İntel i5 yada Ryzen 5 uymaz mı sizce bu grafik kartıyla ? Birde 2k ekran sizce de daha uygun olmaz mı 75 hz olan modeller ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı