2500-3000 TL İşlemci ve Anakart Önerisi

qbK

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, iyi forumlar. Başlıkta belirttiğim üzere anakart ve işlemci için 2500TL (Gerekirse maximum 3000TL) bütçem var. 1080P çözünürlükte, ağırlıklı olarak oyun oynamak için kullanacağım. Belki ilerleyen dönemde yayın açma durumum olabilir ama önceliğim oyunlarda alabileceğim en iyi FPS değerlerini stabil bir şekilde almak. Benim aklımda Ryzen 5 3600 ve B450 Tomahawk Max(Bu hafta çıkacakmış, 3000 serisine optimize edilmiş. ) Var. Ancak MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi modeli de aklımı çeliyor. Hem yeni teknoloji olması, hem de sıvı soğutucu hediyesi olması beni bu karta da yönlendiriyor.

Sistemimin geri kalanı:
  • MSI Ventus RTX 2060
  • Ballistix Sport 2X8 GB 3200 MHz CL16
  • Samsung 860 Evo 500 GB
  • Cooler Master MB511 RGB kasa

Bir de bu sisteme uygun bir PSU önerir misiniz? PSU için ayırdığım bütçe 500 TL. Aklımdaki model ise bu model. Hem yarı modüler olması, hem de olumlu yorumların çok olmasından dolayı mantıklı geldi.
Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, iyi forumlar. Başlıkta belirttiğim üzere anakart ve işlemci için 2500TL (Gerekirse maximum 3000TL) bütçem var. 1080P çözünürlükte, ağırlıklı olarak oyun oynamak için kullanacağım. Belki ilerleyen dönemde yayın açma durumum olabilir ama önceliğim oyunlarda alabileceğim en iyi FPS değerlerini stabil bir şekilde almak. Benim aklımda Ryzen 5 3600 ve B450 Tomahawk Max(Bu hafta çıkacakmış, 3000 serisine optimize edilmiş. ) Var. Ancak MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi modeli de aklımı çeliyor. Hem yeni teknoloji olması, hem de sıvı soğutucu hediyesi olması beni bu karta da yönlendiriyor.

Sistemimin geri kalanı:
  • MSI Ventus RTX 2060
  • Ballistix Sport 2X8 GB 3200 MHz CL16
  • Samsung 860 Evo 500 GB
  • Cooler Master MB511 RGB kasa

Bir de bu sisteme uygun bir PSU önerir misiniz? PSU için ayırdığım bütçe 500 TL. Aklımdaki model ise bu model. Hem yarı modüler olması, hem de olumlu yorumların çok olmasından dolayı mantıklı geldi.
Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.
Anakart ve işlemci seçimi gayet güzel ama PSU için biraz daha bütçe ayırın derim.

Anakart ve işlemci seçimi gayet güzel ama PSU için biraz daha bütçe ayırın derim.

Anakart olarak sizce hangisini tercih etmeliyim? Yaklaşık 700 lira fazla verip konuda bahsettiğim anakartı almaya değer mi? Sizin öneriniz ne olurdu? En azından 600-650 watt ve 80+ Bronze sertifikalı olması tercihim. Bütçemin çok üstüne çıkmasını istemiyorum ama kalite olarak çok fark edecekse 700 TL bandına çıkabilirim.

PSU olarak bunu öneririm: Seasonic 620W 80+ Bronze S12II Güç Kaynağı (SEA-S12II-620)

Seasonic çok kaliteli PSU'lar üretiyor. Güvenebilirsiniz.

700 TL bandına çıkarsam ne önerirsiniz acaba?

Anakart olarak sizce hangisini tercih etmeliyim? Yaklaşık 700 lira fazla verip konuda bahsettiğim anakartı almaya değer mi? Sizin öneriniz ne olurdu? En azından 600-650 watt ve 80+ Bronze sertifikalı olması tercihim. Bütçemin çok üstüne çıkmasını istemiyorum ama kalite olarak çok fark edecekse 700 TL bandına çıkabilirim.

700 TL bandına çıkarsam ne önerirsiniz acaba?
Şunu öneririm: Seasonic FOCUS PLUS 650W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı (SSR-650FX) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri

650W, tam modüler ve Gold. Tam bir canavar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı