2500₺ PC Toplama

Vatan'dan alıp almadığı hakkında fikrim yok, en ucuz Vatan'da olduğundan o yüzden Vatan linki attım. Yüzde 70 kullanım sence de yüksek değil mi? İleride 2060 almak istediğin zaman darboğaz olacaktır. OC'yi direk geçmişsin fakat tek tuşla 0 masraf ile OC yapılabiliyor. Render konusunda senin kendi isteklerine göre değişir. Profesyonel biri R7 1800X bile kullansa bu bana yetmiyor diyebilir.

Vatan'dan alıp almadığı hakkında fikrim yok, en ucuz Vatan'da olduğundan o yüzden Vatan linki attım. Yüzde 70 kullanım sence de yüksek değil mi? İleride 2060 almak istediğin zaman darboğaz olacaktır. OC'yi direk geçmişsin fakat tek tuşla 0 masraf ile OC yapılabiliyor. Render konusunda senin kendi isteklerine göre değişir. Profesyonel biri R7 1800X bile kullansa bu bana yetmiyor diyebilir.
Render konusunu daha ağır yazacaktım ama dediğin gibi "Profesyonel biri R7 1800X bile kullansa bu bana yetmiyor diyebilir." diyeceğini tahmin ettim (Bak harbi valla tahmin ettim.). GTX 2060 konusuna gelince eğer R3 1200 10 yıl sonra bile çıkan ekran kartına hiç darboğaz yapmaz ve güncel oyunları mis gibi oynatabilen bir işlemci mi (Hayır.). Ayrıca OC a açık bir işlemciye OC yapmamak bence ayıp olur (Yani ben kendime hakim olamam.). Eee OC yapınca fanın ve işlemcinin ömrünü azaltır. Zaten taş çatlasın 3-5 yıl ömrü olan bu işlemciler OC ile iyice haşat olabilir. 2 yıl içinde işlemci patates.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı