2500 TL anakart, işlemci ve RAM tavsiyesi

Bütçe
2500
3600 daha güncel bir işlemci.

3600 X alsam daha iyi olur mu sizce ne farkı var arada 100 lira oynuyor?
1660 Ti hangi modele ne kadar ödeyeceksiniz? Diğer bileşenlerden kısıp 2600 TL'ye RTX 2060 alabilirsiniz bütçeniz uyuyorsa. Vatan'dan Ventus XS RTX 2060 aldım bugün. Anakart olarak 4 model arasında gidip geliyorum ama S2H fiyatıyla daha cazip geliyor hep. Anakart için açacağım yardım konusunu takip edebilirsiniz beraber karar vermiş oluruz.
Bu ekran kartını Düşünüyorum buna bütçem 2.000 bilemediniz 2100 😁 anakart benim için 4 slot RAM desteği olsun yeterli çünkü ilerde 64 GB yapabilirim o sebepten.
Hocam şahsi görüşüm şu an dolar 7 TL'ye yakın. Beklemenizi tavsiye ederim. Ya da ikinci el araştırmanızı.
Pazartesi almamız lazım o sebebten bekleyebilsem üst seviyeye çıkarım 😁 artık iler de işlemci değişikliğine giderim anakart biraz üst tutarım sonra sonra RAM ekler işlemci değişirim.

Son düzenleme:
3600 X alsam daha iyi olur mu sizce ne farkı var arada 100 lira oynuyor?

Bu ekran kartını Düşünüyorum buna bütçem 2.000 bilemediniz 2100 😁 anakart benim için 4 slot RAM desteği olsun yeterli çünkü ilerde 64 GB yapabilirim o sebepten.

Pazartesi almamız lazım o sebebten bekleyebilsem üst seviyeye çıkarım 😁 artık iler de işlemci değişikliğine giderim anakart biraz üst tutarım sonra sonra RAM ekler işlemci değişirim.
3600X 3600'ün fabrika çıkışlı O.C. hali. Fark o kadar azsa tercih edilebilir
Ekran kartı önerim:
4 slot VRM soğutuculu kaliteli bir anakart. Ama bütçeyi aşıyor.

Son düzenleme:
3600X 3600'ün fabrika çıkışlı O.C. Hali. Fark o kadar azsa tercih edilebilir.
Ekran kartı önerim:
4 Slot VRM soğutuculu kaliteli bir anakart. Ama bütçeyi aşıyor.

ASRock B450M PRO4 bundan 300 TL uygun ama sizce 300 TL vermeye değer mi fazladan o 300 TL'ye RAM alsam sizce? İşlemci de 3600'e karar kıldım o tamam anakart da dediğim anakart RAM tek slot 16 GB Kingston 600 TL oda toplam da 2400 oldu eğer değerse sizin dediğinize geçim ?
@Sylveon Ssd olsa da olur olmasa da çok problem değil bende sata varda M.2 ye geçmek istedim ilerde satayı satıp üstüne koyup M.2 alabilirim.

ASRock B450M PRO4 bundan 300 TL uygun ama sizce 300 TL vermeye değer mi fazladan o 300 TL'ye RAM alsam sizce? İşlemci de 3600'e karar kıldım o tamam anakart da dediğim anakart RAM tek slot 16 GB Kingston 600 TL oda toplam da 2400 oldu eğer değerse sizin dediğinize geçim ?
@Sylveon Ssd olsa da olur olmasa da çok problem değil bende sata varda M.2 ye geçmek istedim ilerde satayı satıp üstüne koyup M.2 alabilirim.
Ekran kartı da anakart da alanının en iyileri. Bence değer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı