2500 TL Bütçe için Oyun Notebook'u Önerisi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Oyun notebooklarına karşı hiç ilgim olmadı, şu sistem gereksinimlerinden falan da az çok anlayan birisiyim. Senden istediğim, bana 2500 TL'yi geçmeyen, Skyrim, Call Of Duty Modern Warfare 3 ve Batman Arkham City gibi ve bu yıl içinde çıkacak oyunları sorunsuz -rahat- oynatan bir oyun notebooku önermen.

Bu fiyat aralığında alabileceğin en iyi ürünlerden biri MSI’ın GE60 modeli. GT650M ekran kartına sahip ve i7 işlemci ile geüçlendirilmiş. Asus N56VZ de iyi bir alternatif fakat bu dizüstü oyun için tasarlanmamış. Samsung NP-550P5C ise bir başka alternatif.

Oyun notebooklarına karşı hiç ilgim olmadı, şu sistem gereksinimlerinden falan da az çok anlayan birisiyim. Senden istediğim, bana 2500 TL'yi geçmeyen, Skyrim, Call Of Duty Modern Warfare 3 ve Batman Arkham City gibi ve bu yıl içinde çıkacak oyunları sorunsuz -rahat- oynatan bir oyun notebooku önermen.

Gerçekten bilgi eksiğim olabilir ama imzada yazan sistemle COD Modern Warfare 3'ü 1366x768 çözünürlük Detaylar Extra'da Anti alising 4xde donma takılma veya kasma olmadan oynadım, hala da oynuyorum. Neden çok daha iyi bir sistem toplama ilgisi var ya da benim sistemimle o sistemlerde oynayınca fark eden kısım ne olacak?

COD Modern Warfare 3 hiçbir zaman bilgisayarın performansını ölçmekte bir kıstas olmamıştır zira bu oyun, herkesin bilgisayarında rahat çalışması için grafiksel olarak çok fazla bir şey sunmamaktadır. Burada asıl kıstas, arkadaşın oynamak istediği Skyrim oyunudur. Skyrim, yüksek sistem gereksinimleri olan ve grafikleri harikulade olan bir oyundur.

GT540M gibi ekran kartına sahip, oyun için tasarlanmamış bilgisayarlarda bu oyunu oynamaya kalktığınızda PC ısınıp kapanacaktır.

Neden çok daha iyi bir sistem toplama ilgisi var?

Bu sorunun içinde en ufak bir mantık bile göremiyorum. Sen daha iyi bir hayat yaşamak ister misin? Ben isterim. İşte oyun oynamak da aynen böyle. 4x AA açmak yerine 16x AA açmaya benziyor bu iş. Donanım dünyası zaten bunun üzerine kurulu. Sürekli artan performans...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı