2500 TL canlı yayın için sistem toplama

ugurbey35

Hectopat
Öncelikle herkese iyi geceler.
2500 TL bütçem mevcut. Monitörüm ve PSU’m mevcut. Ayrıyetten 750Ti Ekran kartım mevcut (Biliyorum kötü ileride değiştireceğim bütçeden dolayı.)
Toplamak istediğim sistemde istediğim;
Knight Online, PUBG, League Of Legends oyununda YouTube’da canlı yayın yapmak.

Aklımda Ryzen 5 1600, Asus Prime B350Plus, 8x2 16GB 3000MHz RAM
Kasa, PS, ekran kartımıda 750Ti taktığımda düşük ayarlarda 1080P olmasada 720P şeklinde YouTube veya Twich’te yayın yapmak.

Nisan 16-19 tarihinde Ryzen 2. nesil işlemcileri 2600'ü bekle dediler. Sizce beklemeli miyim? Ya da 1600 yerine bana şu işlemciyi al şu anakartı al diyeceğiniz bir sistem mevcut mudur? Anakart olarak Asus değil de B350 serisi 380 TL fiyatlı bir anakart önerdiler tabi hatırlamıyorum şu anda.
Tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.
İyi forumlar. Bu arada sizin topladığınız sistemde ya da benim topladığım sistemde yayın açıkken alıcağım tahmini FPS ve yayın açıkken FPS durumu ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
2500 TL bütçem mevcut. Monitörüm ve PSU’m mevcut. Ayrıyetten 750Ti Ekran kartım mevcut (Biliyorum kötü ileride değiştireceğim bütçeden dolayı.)

Kasa, PS, ekran kartımıda 750Ti taktığımda düşük ayarlarda 1080P olmasada 720P şeklinde YouTube veya Twich’te yayın yapmak.

Nisan 16-19 tarihinde Ryzen 2. nesil işlemcileri 2600'ü bekle dediler. Sizce beklemeli miyim? Ya da 1600 yerine bana şu işlemciyi al şu anakartı al diyeceğiniz bir sistem mevcut mudur? Anakart olarak Asus değil de B350 serisi 380 TL fiyatlı bir anakart önerdiler tabi hatırlamıyorum şu anda.
İyi forumlar. Bu arada sizin topladığınız sistemde ya da benim topladığım sistemde yayın açıkken alıcağım tahmini FPS ve yayın açıkken FPS durumu ne olur?
Merhaba dostum. Bence Ryzen 2000 serisini bekle. Ben de bekleyeceğim. RAM'i 8 GB yapıp ekran kartına ek bütçe ayırabilirsin. Bilinmeyen markaların anakartlarını almamanı tavsiye ederim. Sen söyledikleri anakartın linkini atabilirsen yardımcı olabilirim. :)

Kardes PSU kaç Watt onu söyle önce.

Merhaba dostum. Bence Ryzen 2000 serisini bekle. Ben de bekleyeceğim. Ram'i 8 GB yapıp ekran kartına ek bütçe ayırabilirsin. Bilinmeyen markaların anakartlarını almamanı tavsiye ederim. Sen söyledikleri anakartın linkini atabilirsen yardımcı olabilirim. :)
Söyledikleri anakart:
Asus Prime B350-Plus yerine bu anakartı al diyorlar.
Ek olarak 750Ti ekran kartım ile 2-3 ay takılmam gerekiyor bütçeden dolayı.
Kardes PSU kaç Watt onu söyle önce.
600W PSU var kardeşim.

Sistem toplamak için biraz daha bekle derim AMD'nin yeni serisi yakında çıkacak.
Onun dışında ana sisteme PUBG oynayıp canlı olarak yayımlamak için çok fazla paranı harcaman gerekecek, orta seviye bir dizüstü bilgisayar ile yayını verirsen sorunsuz bir şekilde sağlıklı bir yayın yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı