2500 TL Ekran Kartsız Sistem Önerisi

Leolo Bostier

Decapat
Öncelikle sistemime 1050 Ti ekran kartı takacağım bunu belirtmek isterim sadece geri kalanında kafam karıştı.

İstediğim sistem ileriye dönük olmalı yani paramı biriktirdiğim zaman çok daha güçlü ekran kartları takılabilecek bir anakart ve işlemci istiyorum. Ayrıca alacağım kasanın süslü püslü olmasına gerek yok olabildiğince ucuz ve o da aynı şekilde ileriye dönük olmalı.

Monitörüm 720p, o yüzden seçtiğim ekran kartı yeterlidir diye düşünüyorum zaten daha sonra ekran kartımı yükseltirken monitörü de yükseltirim. Bellekte aynı şekilde daha sonra 16GB yapabilirim.

Yapacağınız öneriler için şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci-
AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci | ITOPYA

Anakart-
Asus PRIME B350M-A AMD Çipset B350 Soket AM4 DDR4 2666MHz HDMI USB 3.1 Anakart |ITOPYA

HDD-
Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk | ITOPYA

RAM-
CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL16 Single Ram-CMK8GX4M1A2400C16R | ITOPYA

Böyle bir sistem yaptım kendimce sadece kasa konusunda kararsız kaldım.Gerçi kasayı eklemediğim halde bile bütçemi karşılıyor ancak uygun fiyatlı işimi görecek bir kasa olabilir 300 TL max. bütçem var bu haldeyken.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı