2500 TL klasik gitar önerisi

arasyuksel

Hectopat
Yer
Empire Bay
Daha fazla  
Herkese merhaba, yıllardır müzik aleti çalmak isterdim lakin pek fırsatım olmadı. Fırsat elime geçince değerlendirme kararı aldım, ve şimdi aklımda bir klasik gitar almak var.

Şöyle ki, giriş seviyesinde, işimi görecek bir gitar aramaktayım. Harika ses kalitesi beklemiyorum, yeterli seviyede olması yeterli benim için. Bütçem çok değil, 2000'e bir gitar bakmaktayım. Zorlasam 2500 civarına çıkabilirim, güzelse ve değecek ise. Aklımda internetten almak var, yani bölgedeki dükkanlara da bakabilirim ama onların fiyatları hakkında net bir bilgim yok.

Aklımda Barcelona LC 3900'ü almak var, en azından bütçeme göre güzel gibime geldi. Yani çok fazla ürün var, ama insanların bunu önerdiklerini gördüm bu bütçeye. Garcia LC 3900'ü 1350'ye, cutaway modelini de 1600'e buldum. Peki 1650'ye Barcelona'yı almak mı yoksa bu ikiliden birini almak mı size göre? Bir de bu gitarlar naylon telli midir acaba, büyük ihtimalle öyle ama tam emin olamadım.

Cutaway gitarlar hakkında pek bilgim yok. Normal gitarlara göre farkları nelerdir? Hangisi daha rahat olur?

Son olarak, 2600'e şunu buldum. Sizce bütçeyi bu kadar genişletmeye değer mi, ne kadar iyidir? Ve, bu paraya daha iyisi var mıdır? İyi akşamlar.

Merhaba bende uzun bir süredir gitar arayışındayım attığın 2 markada aynı fabrikanın farklı markalı ürünleri araştırdığım kadarıyla F/P ürün tek eksiği sap ayarının olmaması bu da büyük bir sorun yaratabilir.

Merhaba bende uzun bir süredir gitar arayışındayım attığın 2 markada aynı fabrikanın farklı markalı ürünleri araştırdığım kadarıyla F/P ürün tek eksiği sap ayarının olmaması bu da büyük bir sorun yaratabilir.

Barcelona LC 3900'ü aldım. Güzel bir gitar, bu bütçe için hoş ve giriş seviyesi için fazlasıyla yeterli. 1650'ye almıştım, 2100'e daha iyisi var mı emin değilim, ama yine de öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı