2500 TL Laptop Önerisi

brtercys

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir laptop alacağım 2500 tl maksimum bütçem var.Bu laptop oyunlarda yüksek performans versin istiyorum.Aklımda şöyle bir fikir var:Bir laptop alıp yanında monitör,klavye,mouse vs. şeyler alıp masaüstü gibi göstermek.Böylece evde oyunları bu şekilde oynayıp bir yere giderken sadece laptop ve mouse alıp gitmek var aklımda.Örnek olarak kendimce bir kaç şeyi birleştirdim.Bana bu konuda biraz yardım ederseniz çok iyi olur.

NOT:Bütçe 2500 tl deme sebebim açıkladığım fikir üstüne birkaç şey eklemem.Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• LAPTOP + BİRKAÇ ŞEY.png
    LAPTOP + BİRKAÇ ŞEY.png
    47,8 KB · Görüntüleme: 784
Alternatif olarak bunu tavsiye ederim. Ekran kartı daha güçlüdür , yeni GTX900 serisinde olduğu gibi Maxwell çiplidir.

Dosya Ekleri

• Снимок экрана (53).png
    Снимок экрана (53).png
    42 KB · Görüntüleme: 911
Alternatif olarak bunu tavsiye ederim. Ekran kartı daha güçlüdür , yeni GTX900 serisinde olduğu gibi Maxwell çiplidir.

Peki bu laptopu (özelliklere baktım çok güçlü bir laptop) almak için kredi kartı gerekir mi yoksa kapıda ödeme var mı ?Birde bu indirim kaç gün sürecek acaba ?

NOT:Ben şu an 12 yaşında olduğum için kredi kartım yok fakat ininal kartım var ona da en fazla 2000 TL yükleniyor bu yüzden sordum ''kapıda ödeme var mı?'' diye yardımınız için şimdiden teşekkürler.

İstanbuldaysan mağazaları Kadıköyde ordan nakit olarak beklemeden alabilirsin (Eğer stoklarında varsa). Kapıda ödeme var mı bilemiyorum. Telefon edip onlardan öğrenmen hatta ailenden bir büyükle gitmen en doğrusu olur.
Telefonları 0216 449 49 30.
Kolay gelsin.

İstanbuldaysan mağazaları Kadıköyde ordan nakit olarak beklemeden alabilirsin (Eğer stoklarında varsa). Kapıda ödeme var mı bilemiyorum. Telefon edip onlardan öğrenmen hatta ailenden bir büyükle gitmen en doğrusu olur.
Telefonları 0216 449 49 30.
Kolay gelsin.

Maalesef İstanbul'da oturmuyorum :( Kayseri'de oturuyorum bu yüzden vatandan laptop bakmıştım msi gibi güzel markalardan da almak isterdim fakat elimde olan 3000 gerçi neden masaüstü gibi gösterdiğim hakkında da bir fikrim yok en iyisi 3000 TL bir laptop bakmak lazım ki iyi performans versin peki vatandaki 3000 TL'lik laptoplardan güzel bir tane önerebilir misin ? Yardım edersen çok sevinirim.

Maalesef İstanbul'da oturmuyorum :( Kayseri'de oturuyorum bu yüzden vatandan laptop bakmıştım msi gibi güzel markalardan da almak isterdim fakat elimde olan 3000 gerçi neden masaüstü gibi gösterdiğim hakkında da bir fikrim yok en iyisi 3000 TL bir laptop bakmak lazım ki iyi performans versin peki vatandaki 3000 TL'lik laptoplardan güzel bir tane önerebilir misin ? Yardım edersen çok sevinirim.

3000e kadar illa Vatandan alacağım diyorsan gözme çarpan bu
HP ENVY 15-K000ST CORE İ7 4510U 2GHZ-16GB-1TB-15.6"-4GB-W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar
Daha önce önerdiğim bilgisayar bundan güçlü , bunun ekran kartı daha düşük model, fakat 4gb oması kurtarır diye düşünüyorum. İşlemcisi de daha düşük.
Fakat 16gram(8gb haliyle yeter) ve abd de yapılması artıları

Tabi dediğim gibi bu fiyatan 100 tl daha az ödeyip önerdiğim bilgisayarın 17inc olanını alabilirsin.

Başka yerlerden de bakabilirisin, ak akçe gibi sitelerden daha ucuz nerdeymiş öğrenebilirsin.
Diğer arkadaşlarda birşeyler önerebilirler. 3000tl az para değil...
Notebook ihtiyacın çok yoksa masaüstü alabilirsin, bu fiyatlara alacağın masaüstü çok daha performanslı olur.

3000e kadar illa Vatandan alacağım diyorsan gözme çarpan bu
HP ENVY 15-K000ST CORE İ7 4510U 2GHZ-16GB-1TB-15.6"-4GB-W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar
Daha önce önerdiğim bilgisayar bundan güçlü , bunun ekran kartı daha düşük model, fakat 4gb oması kurtarır diye düşünüyorum. İşlemcisi de daha düşük.
Fakat 16gram(8gb haliyle yeter) ve abd de yapılması artıları

Tabi dediğim gibi bu fiyatan 100 tl daha az ödeyip önerdiğim bilgisayarın 17inc olanını alabilirsin.

Başka yerlerden de bakabilirisin, ak akçe gibi sitelerden daha ucuz nerdeymiş öğrenebilirsin.
Diğer arkadaşlarda birşeyler önerebilirler. 3000tl az para değil...
Notebook ihtiyacın çok yoksa masaüstü alabilirsin, bu fiyatlara alacağın masaüstü çok daha performanslı olur.

Zaten aklımda bir masaüstü almak vardı fakat o zamanda i7 işlemci vb. gibi şeyler fazla fiyat oluyordu çünkü içine monitör klavye mouse vs. katacağım bu yüzden eğer bir masaüstü toplayabilirsen benim için (ÖRNEK: Battlefield 4 , GTA V gibi oyunları oynatabilen)çok mutlu olurum senden istemem pek iyi bir bilgim yok bu konuda ama laptop almaktaki asıl amacım her yere giderken yanımda taşımak gittiğim yerlerde de o oyun oynamak şu an bir laptop var bende ama 4 gb ram (2gb ram ekledim 6 oldu) intel hd graphics 3000 var bu da başka yerlere gidince bir oyunu kasarak oynamam demek cs:go bile en düşük ayarlarda 25 fps :D

Sana verdiğim telefonu arıyıp kapıda ödemeyi bir sor. İlk önerdiğim bilgisayar sana dediğim tüm oyunları oynatır, bf4 senaryo modunda ultra oynayabilirsin, high - mutliplayer medium oynarsın ama GTA nolur bilemem, o tam bir muamma benim için çünkü bir önceki GTA en iyi sistemlerde bile kasıyordu. 3400tl olan bir modeli var. gtx870m kartlı, o tüm oyunları uçurur...

Masaüstünde üst limitin ne kadar? Mesela orta sınıf sistem olarak APU kullanıp ekran kartsız 1000-1200 tlye Bf4 oynatacak bir kasa toplanabilir.

Bu sistemle işini görür. En az 3000ty ye alacağın notebook kadar performans alırsın...

Dosya Ekleri

• Снимок экрана (56).png
    Снимок экрана (56).png
    40,5 KB · Görüntüleme: 666
Sana verdiğim telefonu arıyıp kapıda ödemeyi bir sor. İlk önerdiğim bilgisayar sana dediğim tüm oyunları oynatır, bf4 senaryo modunda ultra oynayabilirsin, high - mutliplayer medium oynarsın ama GTA nolur bilemem, o tam bir muamma benim için çünkü bir önceki GTA en iyi sistemlerde bile kasıyordu. 3400tl olan bir modeli var. gtx870m kartlı, o tüm oyunları uçurur...

Masaüstünde üst limitin ne kadar? Mesela orta sınıf sistem olarak APU kullanıp ekran kartsız 1000-1200 tlye Bf4 oynatacak bir kasa toplanabilir.

Bu sistemle işini görür. En az 3000ty ye alacağın notebook kadar performans alırsın...

İlk olarak masaüstü için limit dediğim gibi 3000 TL ve biraz daha üst seviye bir sistem düşünüyorum örneğin apu işini bende biliyorum ama benim istediğim hani güçlü bir bilgisayar nasıl desem hani beni bir 1-2 sene idare etsin parça değiştiriyim diye düşünüyorum birde ben ilk attığım resimdeki monitör klavye mouse gibi ekstralarıda içine katıp toplam 3000 TL olsun istiyorum derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana zaman ayırdığın için teşekkürler eğer güçlü bir sistem olursa biraz idare eder değilmi (lütfen ram 4 değil 8 gb olsun çünkü herkes 4 yeter dyor fakat yeni oyunlarda bakıyorum önerilen 8 gb ram) yardımın için saol eğer bu dediklerime göre bir sistem olursa çok daha iyi olur

Şöyle bir sistem 2-3 sene rahat Ultra-High ayarlarda tutar diye düşünüyorum, sonraki senelerde , Medium , Low vs diye düşersin .
Site forumlarında çok konuşulan bir konudur. İki günde bir böyle bir konu açılıyor. Başka arkadaşların fikirlerini de oralardan alabilirsin.

Dosya Ekleri

• Снимок экрана (57).png
    Снимок экрана (57).png
    42,5 KB · Görüntüleme: 650
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı