2500 TL Render ve Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi

Mertoff

Kilopat
Daha fazla  
BEYLER BEN OYUN VE RENDER İÇİN PC TOPLUYORUM.

1)Hangi sogutucuyu önerirsiniz ? (overclock için)
2)2500 TL değerinde önerilerde bulunurmusunuz ?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :)

Dosya Ekleri

• TOPLAMA.PNG
    TOPLAMA.PNG
    33,1 KB · Görüntüleme: 416
Bu bütçeye ssd önermem. Kasaya gereksiz para vermiş olursunuz. Ekran kartı ve işlemciyi düşük tutup anakartı yüksek tutmuşsunuz.Daha iyi bir sistem toplanabilir.
200TL daha fazla verebilirseniz;
Ara Toplam2.295,19 TL
Toplam KDV413,13 TL
Sepet Toplam Fiyatı2.708,32 TL
[TBODY] [/TBODY]

Bütçem Bu Kadar Anakartta overclock ediceğimden ve ileride bileşenleri yenileceğimden böle birşey kullandam gidip de 4790k mı alıyım kardeşim ?

Eğer render ve oyun bilgisayarı istiyosan bundan aşşağı alma derim. İlerde 8GB ram daha alarak 16GB yükseltirsen daha iyi olabilir senin için. İşlemciyi O.C etmeyi unutma. Renderde önemli olan odur. Fiyat fazlaysa ramı 4GB alıp soğutucuyu erteleyin.

Ara Toplam2.311,94 TL
Toplam KDV416,15 TL
Sepet Toplam Fiyatı2.728,09 TL
[TBODY] [/TBODY]

Bütçenizin ilk önce render için uygun olması lazım. Bütçe düşük zaten zar zor yettiği için onuda erteleyebilirsin. Sana önerim budur. İşlemci daha fazla iş görcektir.

Oyunu hızlı açtınız daha düşük grafiklerde oynarsınız. HDD'ye kurarsınız azıcık daha yavaş açılır ama daha yüksek grafiklerde oynarsınız.

Bütçem 2500 aşmıcak.Benim yaptıgım sistemde g3258 yerine 4690k koyarım ve ssd kaldırıp Gtx760 Alırım :)

GTX 760 gibi eskimek üzere olan kart almak yerine R9 280'e yönelirsen daha mantıklı olur. Ayrıca sen bunu yapcaksan bizden fikir istemene gerek yok. :) Dediğin mantıklı fakat ekran kartın düşük kalıcaktır. Render için bir bilgisayar toplarken performansı dengede tutamaz olursun. Yeni nesil kartlara yönelirsen hem kasma sorunu olmaz hem grafik daha iyi olur. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı