2500 TL'ye AMD FX 8320 ve R9 285 Tabanlı Oyun Sistemi Toplama

Seherdaz

Hectopat
Daha fazla  
upload_2015-3-1_22-53-47.png

Bana kalırsa AMD tabanlı bir sistem kurma onun yerine i5 4460 yada 4490 gibi bir işlemci seni daha iyi tatmin edecektir. Çünkü şunu teyit ettim. AMD tabanlı sistem kurulduğu zaman FPS düşüşleri başlıyor. Tabi bu benim kişisel fikrim asla AMD'yi kötülemiyorum.

Birde 600w'lık güç kaynağı bana çok fazla geldi Zalma'nın 500w'lik güç kaynağı işini görecektir. Ayrıca kasa yok umarım ferah ve hava sirkülasyonu olan güzel bir kasan vardır. :uyan:

Bana kalırsa AMD tabanlı bir sistem kurma onun yerine i5 4460 yada 4490 gibi bir işlemci seni daha iyi tatmin edecektir. Çünkü şunu teyit ettim. AMD tabanlı sistem kurulduğu zaman FPS düşüşleri başlıyor. Tabi bu benim kişisel fikrim asla AMD'yi kötülemiyorum.

Birde 600w'lık güç kaynağı bana çok fazla geldi Zalma'nın 500w'lik güç kaynağı işini görecektir. Ayrıca kasa yok umarım ferah ve hava sirkülasyonu olan güzel bir kasan vardır. :uyan:

Bende i5 4460 arasında kararsız kalmıştım ve eski bilgisayarımdan kalan bir kasam vardı. Şimdilik onu kullanmayı düşünüyorum. Peki bu anakart i5 e destekliyor mu ?

Kasanın içine sorunsuz bir şekilde sığacağına inanıyorsanız sorun yok.

Eğer i5 sistem kuracaksanız bu anakartı tavsiye ediyorum ; ASUS H97M-E

Tercih edilebilir. Bir sorun teşkil etmez.

İşlemci stok soğutucusu eğer overclock yapmayacaksanız ve sesten rahatsız olmam(Fan biraz gürültü yapabilir) diyorsanız sıkıntı olmaz. Ama ben işlemciyi zorlarım vs. diyorsanız o zaman güzel bir Soğutucu alınmalıdır.(y)

Tercih edilebilir. Bir sorun teşkil etmez.

İşlemci stok soğutucusu eğer overclock yapmayacaksanız ve sesten rahatsız olmam(Fan biraz gürültü yapabilir) diyorsanız sıkıntı olmaz. Ama ben işlemciyi zorlarım vs. diyorsanız o zaman güzel bir Soğutucu alınmalıdır.(y)

Öncelikle çok teşekkür ederim. Sistemin üzerinde birkaç parçayı daha yüksek ihtimalle değiştireceğim. Zaten tamamen toplamadan önce yine bir başlık açar ve sistemin nasıl olduğunu sorarım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı