2500 TL'ye Sistem Toplama

EldritchArrowTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Toplam tutarı 2500 TL olan bir sistem kurmayı düşünüyorum. Fakat ekran kartı dahil değil. Ekran kartını yeni seriler çıktığında almayı düşünüyorum. Sizce yeni serileri beklemeli miyim ? Yoksa şimdi ki seriden mi almalıyım ?

Sistemim:
  • İ5 4690K
  • Msi Gaming 5
  • GSkill 8GB(2x4)1600MHz
  • Ekran kartı için yeni serileri bekliyorum.
  • Corsair 300R 600Watt
  • Seagate Barracuda 1TB
  • Ssd Evo 250GB
  • Hyper T4 işlemci soğutucu

Bütçeye çevre bileşenleri dahil değil ama onlarla ilgili birkaç sorum var.

• G710+ mı ? Blackwidow mu ? Blackwidow Ultimate mi ?
  • Deathadder 2013 mü? G502 mi? G402 mi?
  • Razer Kraken 7.1 mi? Kraken Pro mu?
  • Razer Vespula mı yoksa başka bir Mouse pad mi ?
Arkadaşlar çevre bileşenlerini Amazon'dan alıcam. O yüzden Türkiye'de olmayan modelleri de önerebilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistem iyi, kasayı ise 400R yapmanda fayda var.
Blackwidow Ultimate.
Deathadder 2013.
Kraken 7.1
Razer Vespula.
Açıkçası hiçbirini kullanmadım ancak kullananların çok iyi yorumları var, Razer işini çok iyi yapıyor.

Öncelikle sistem iyi, kasayı ise 400R yapmanda fayda var.
Blackwidow Ultimate.
Deathadder 2013.
Kraken 7.1
Razer Vespula.
Açıkçası hiçbirini kullanmadım ancak kullananların çok iyi yorumları var, Razer işini çok iyi yapıyor.
Hocam size birkaç sorum olacak.Acaba Kraken Pro ile 7.1 arasında çok fark var mıdır? Almışken iyisini mi alıyım? Klavye konusunu da düşündüm ve BU 2014 çok pahalı geldi. O yüzden G710+ düşünüyorum. Fakat gözüme G510 da takıldı acaba onun hakkında ne düşünüyorsunuz? Mouse olarak da insanların Razer'ın kullandığı malzemeden şikayetçi olduğunu ve başka problemler yaşadığını gördüm ve yabancı sitelerde G502 nin çok önerildiğini gördüm ve bu aklıma takıldı. G502 daha iyi bir seçenek olmaz mı? Peki G502 ile G402 nin farkları nedir?

Ben razer vespula kullanıyorum gayet iyi yer sorunun yoksa öneririm lakin bilek dayama yerindeki logo bende 3 ayda gitti haberin olsun.
Mouse olarak Razer İmpertor'u öneriyorum.
Klavye olarak Lycosa olması lazım tam hatırlayamadım google'dan bulursun heralde onu öneriyorum.
Kulaklık olarak 5.1 yeter diyosan Electra'ya bakabilirsin.
Hepsini kullanıyorum bi sorun varsa sorabilirsin.

G510 mekanik değil. Kesinlikle tavsiye etmem. G710+ tavsiye ederim açıkçası. Kendim kullanıyorum. Çok memnunum. Tasarımı da hoş. 6 adet G tuşu var. 3 adet de M tuşu ile 18 farklı tuş kombinasyonu yapabiliyorsunuz. 4 farklı ışık seviyesi ile ortamdaki ışığa göre ayarlayabilirsiniz. W, A, S, D ve yön tuşları ile diğer tuşları farklı şekilde aydınlatabilirsiniz. Yani diğer tuşları az aydınlatırken yön tuşları ve W, A, S, D daha fazla aydınlatıp daha rahat ayırt edebilirsiniz. Ama zaten W, A, S, D ve yön tuşları gri, diğer tuşlar siyah. Aydınlatma olmadan da ayırt edebilirsiniz. Dayanıklılık konusunda da Logitech'e güvenebilirsiniz. Hatta bir video var. Youtube'den bulabilirsiniz. Tank ile klavyenin üstünden geçiyorlar ama klavye sonra denemede çalışıyor. Açıkçası taş gibi klavye[emoji1] Oyun modu tuşu ile de oyundayken Windows tuşunu etkisiz hale getirip yanlış basmalardan kurtulabilirsiniz. Birlikte gelen bileklik klavyede en çok beğendiğim özellik diyebilirim. Bir klavye kullanırken ilk kez bileğim hiç acımadı. Bir yazımı okudum. Sanki reklam yapıyormuşum gibi bir hava var. Ama kesinlikle amacım sizi bilgilendirmek. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı