25000-30000 TL Madencilik İçin Sistem Toplama

Nvidia üzerinden gidecekseniz kartların sol değerlerine bakıp buna göre sistem kurun. Herkesin mantığı farklıdır benim mantığıma göre ekran kartı takmadan bile Rig,Ram,Anakart ve PSU'ya her türlü bir miktar para verecekseniz. Ben MSI Gaming X modelini 4000-4050 arası topladım diyebilirim. Geri kalan parçalara minimum 2 bin tl zaten vereceğim zaten 6 ekran kartı taksan ortalama 300 400 tl ekran kartı başına sistem payı düşüyor. Ben 1080ti ile 720-750 sol arası elde ediyorum ama dediğim gibi herkes kendi hesabına ve mantığına göre iş yapar.

Arkadaşlar elimde 2 pc var birisinde :
- Anakart: ASUS Z87-PLUS Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C) HDMI Anakart
Diğerinde ise :
-MSI B350 TOMAHAWK Amd B350 3200MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart
var.. ve elimde 1 adet MSI Gaming 1060 ekran kartı var. ortalama 290 sol veriyor.. ( MSI B350 anakarta takılı ). bu 2 anakarta 3 adet 1070 ekran kartı alıp (1060 + 1070 / 1070 +1070 ) yapmayı planlıyordum..
Fikrim değişti gibi.. 1080 ti ekran kartı alsam sanırım 1080 ler ortalama 700 sol veriyor diye duydum.. Sizce bu anakartlara 1060 + 1080 ve diğer anakartada sadece 1080 ti uyar mı ? önerilerinizi bekliyorum.

Gtx 1080 ti 6adet ekran karti ile zcash diger coinslerde aylik kac lira kazandirir nekadar elektrik yakiyor

Bir kartın kazarken çok mh vermesini baz almayın arkadaşlar. Bunun yanında farklı etkenlerde var. Kullandığınız kartın ne kadar elektrik tükettiği de çok önemli. Çok basıyor diye aldığınız ürün çok elektrik harcıyorsa, az basıp az elektrik harcayan ürün ile aynı parayı size sağlıyorsa, o zaman bir anlamı yok. Herkesin tabii ki kendi tercihi. Youtube'da mining sistem öneri örnekleri oluyor onları bir incelemenizi tavsiye ederim. Bu işi bıraktığınız da kartları kolay satabilmekte önemli. Buna göre seçim yapabilirsiniz.

1. Soru DDR3 sistem kurmak daha mantıklı.
Kullanmış olduğum ddr3 sistem bilgisayarımda aşağıdaki parçalar mevcut;
  • Asus Crosshair V Formula-Z Soket AM3+ Anakart
  • Corsair 16gb DDR3 Ram
  • Cooler Master Silent Pro M2 1000W 80+Silver Power Supply
  • AMD Fx X8 9590 İşlemci
  • Sapphire R9 290 Tri-X OC 4gb 512bit Ekran Kartı
Bu sistem ile ilgili düşüncem yeni teknoloji, forumda önerisini aldığım işlemci, ram, anakart üçlüsünü değiştirmek ve bilgisayarı kullanmaya devam etmek. Listedeki parçalardan DDR3 uyumlu anakart, işlemci ve ram boşa çıkacak ve bu parçalar ile mining yapmayı düşünüyorum. Ama işlemci 220w tdp değerine sahip olduğu için onu AMD FX X4 4320(95w) satın alarak değiştirebilirim. İşlemcinin mining için bir etkisi olmadığını da biliyorum ayrıca. Ek olarak anakartta MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC GDDR5 128Bit ile uyum sorunu gibi bir şey yaşar mıyım sizce? Teşekkürler.

4. Soruyu yine gelecek olursam bahsettiğimiz makine 30.000 TL. Bence overclok hiç yapma. Gerek garanti gidiyor gerek ekran kartını bozabilirsin bile ve gerek yok zaten.
Overlock ta nasıl garanti gidiyor? Biraz açar mısın bu konuyu, sistem toplayacağımdan merak ettim doğrusu.

Geri
Yukarı