2500TL Sistem Toplama (Monitör Dahil)

Batu Yılmaz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba,

Maksimum 2500tl bütçeyle Vatan Pc'ye tamamen oyun amaçlı bir sistem toplatacağım. GTA5 , Watch Dogs vb oyunları yüksek ayarlarda oynamak istiyorum kendim şu şekilde bi sistem hazırladım. Bununla ilgili sorularıma yardım edebilirseniz mutlu olurum ;

Ekran kartım kesinlikle bu olucak :R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

İşlemcide bu olucak :Amd Fx X6 6350 Soket Am3+ 3,9Ghz 14Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar

Şimdi 2 parçam kafamda net , aslında anakartımda falanda belliydi ama uygun fiyatlı daha yüksek mhzli bi ram buldum bunu alayım diyorum bu ram iyimidir ve buna uygun 2400mhz anakart hangisini alıcam? Çünkü anakart konusunda kafam karışmış durumda daha düşük mhzli anakartlar çok uçuk fiyatlara varken 2400mhzlik anakartlar 150 160 lira falan bile var, aydınlatırsanız sevinirim. Bahsettiğim ramde bakınız ; 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL11 Ram - Vatan Bilgisayar

Son olarak kasa ve monitör kaldı monitörden hiç anlamıyorum onu siz yardım ediceksiniz , kasa konusunda ise
2 kafa arasında kaldım bkz ;
XIGMATEK SHOCKWAVE VEKTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Thermaltake Element T 700W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM frekansı önemli değil. Ekran kartı R9 380 olmalı. Kasa konusunda tavsiyem de Cooler Master.
Ram frekansı ne kadar yüksekse o kadar seri olmuyor mu ? Anakartım ne olmalı ? Monitör olarak ne almalyım ve son olarak r9 380 ne zaman vatan PC'ye gelir ? 380'in özelliklerine baktım 256bit 280den düşük tek artısı çekirdek hızı 150mhz daha fazla anlamadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı