250GB SSD önerisi

8200 Pro'ya çıkana kadar 500GB Ultra 3D alırım açıkçası, bu diski birinci disk olarak kullanacaksan en azından Ultra 3D alman fena olmaz, işletim sistemin başka SSD'ye kuruluysa Patriot Burst alıp geçebilirsin.

8200 Pro'ya çıkana kadar 500GB Ultra 3D alırım açıkçası, bu diski birinci disk olarak kullanacaksan en azından Ultra 3D alman fena olmaz, işletim sistemin başka SSD'ye kuruluysa Patriot Burst alıp geçebilirsin.
tesekkurler , cok zamlanmis bunlar ya ben 500gb yi 530tlye almistim samsung 860evo idi, simdi 250gb ssdler 400tl dolaylarinda... isletim sistemim hddye kurulu su an ssdye gececem yalnizca sistemi ve en fazla 1-2 oyunu yuklerim yukleme ekrani uzun suren oyunlari Rust gibi.

Tesekkurler, cok zamlanmis bunlar ya ben 500GB SSD'yi 530TL'ye almistim ve Samsung 860 Evo idi, simdi 250GB SSD'ler 400TL dolaylarinda. İsletim sistemim HDD'ye kurulu su an SSD'ye gececeğim yalnizca sistemi ve en fazla 1-2 oyunu yuklerim, yukleme ekrani uzun suren oyunlari Rust gibi.

860 Evo'ya ne oldu?
Elinizdeyse onu kullanın ama sadece HDD varsa Ultra 3D almanız iyi olur, Patriot Burst'ün fiyatı 249 TL'den 300'e çıkınca 90-100 TL ekleyip daha üst seviye modeller almak kötü gelmiyor bana. Eskiden arada çok fark vardı.

250GB SSD'lerin bazılarının 500GB olanlarıyla aralarında az fiyat farkı olabiliyor.

Mesela SanDisk Ultra 3D 500GB ile 250GB arasında sadece 110 TL fark var.

Ama bazı SSD'lerde 2 kat fark oluyor arada, SX8200 Pro gibi.

Bence 250GB Ultra 3D almak mantıklı, işletim sistemini ona taşıyacaksanız.

860 Evo'ya ne oldu?
Elinizdeyse onu kullanın ama sadece HDD varsa Ultra 3D almanız iyi olur, Patriot Burst'ün fiyatı 249 TL'den 300'e çıkınca 90-100 TL ekleyip daha üst seviye modeller almak kötü gelmiyor bana. Eskiden arada çok fark vardı.

250GB SSD'lerin bazılarının 500GB olanlarıyla aralarında az fiyat farkı olabiliyor.

Mesela SanDisk Ultra 3D 500GB ile 250GB arasında sadece 110 TL fark var.

Ama bazı SSD'lerde 2 kat fark oluyor arada, SX8200 Pro gibi.

Bence 250GB Ultra 3D almak mantıklı, işletim sistemini ona taşıyacaksanız.
tesekkurler yanit icin tekrar, 860evo yu baska bilgisayarda kullaniyorum. Son oneriniz nedir peki sizin ben terimlerden pek anlamiyorum ozur dilerim ama.

DRAMless ne oluyor?
Yani belleksiz SSD. Kabaca SSD belleğinin çalışma prensibi hücrelere kaydedilen bilgilerin pozisyonunu kaydetmesidir, böylelikle hücrelere ulaşılırken daha az hücre aranır ve SSD hafıza hücreleri daha az yıpranır ve daha hızlı cevap verebilir. Böylece DRAM'e yani belleğe sahip SSDler daha uzun ömürlü diyebiliriz. Daha detaylı anlatım için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı