250TL 1TB HDD Önerisi

Tuttoqui

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 - Zotac GeForce RTX 3070 AMP! Holoblack - Corsair Vengeance RGB Pro 4x8GB 3200MHz DDR4 - Silverstone PF360 - Asus ROG Thor 850W Platinium
250TL civarında, mümkünse 250'yi pek geçmesin. 1TB yada fazlası da olabilir. Hızlı bir HDD arıyorum. Aklımdaki model şu: Western Digital Caviar Blue 1tb Wd10ezex Sabit Dis - n11.com. Kullanan varsa tecrübelerini aktarırsa sevinirim. Birde benim harddiskim eski bir harddisk. 500GB 16MB yazıyor. Bu 16MB dediği şey nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
16 MB dediği şey Cache yani önbelleğidir, HDD olarak Toshiba P300 öneririm.
P300 alabilirsin.
Önerileriniz için teşekkür ederim. Seagate Barracuda 1TB için ne düşünüyorsunuz ? Benchmark sıralamasına baktım ikisinden de daha önde. Rastgele okuma yazmada da WD hepsinden önde. Önemli olan hangisi benim hangisine bakmam daha doğru olur ?

Technopat'ın kendi videosuna bakabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Youtube'dan bütün kafamdaki modellerin crystaldiskmark testlerini izledim. Benchmarkla test sonuçları farklı oluyormuş demek ki. P300 okuma yazma olarak genel anlamda daha iyi gibi duruyor. Ancak 2TB'lık versiyonu Technopat'ın yaptığı model. 1TB'lık versiyonu ile aralarında hız farkı var mıdır ?
Technopat'ın kendi videosuna bakabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı