250TL ile Bluetooth kulaklık mı yoksa kablolu kulaklık mı tercih edilmeli?

ImGroot

Hectopat
Yer
Ankara - Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda iPhone 11 aldım ve malum içinden kulaklık çıkmıyor. Ben de bu sebepten kulak içi bir kulaklık almayı düşünüyorum. Aşırı müzik bağımlısı değilim ancak yine de dinlemeyi seviyorum. Ses kalitesinden aşırı anlayan bir insan da değilim, aşırı kötü olmadığı sürece bütün kulaklıklar aynı geliyor neredeyse bana. 250TL tercihim en fazla 300TL'ye kadar kulaklık almayı düşünüyorum. Şimdiye kadar hep kablolu kulaklık kullandım ama kablosuz kulaklıkta deneme fikri cazip geliyor açıkcası. Bu fiyat bandı için sizce kablolu mu tercih edilmeli yoksa kablosuz mu? Kablosuz kulaklık alsam gecikme olur mu onu da merak ediyorum açıkcası iPhone için bazı Samsung ve Xiaomi modellerde gecikme olduğunu duymuştum. 250TL için kablolu ya da kablosuz hangisini tercih etmeliyim ve bu fiyatta kulaklık önerir misiniz?

Bu kulaklığı gördüm ve yorumların iyi gibi. IPhone'da kullanan var mıdır acaba? Ya da kullanan varsa tecrübelerini söylerse çok sevinirim.

Taotronics 53 pro modelini kullanıyorum. 2-3 ay oluyor alalı, hiç sıkıntı yaşamadım. Şarj süresi iyi, müzik performansı yeterli, görüşme kalitesi de gayet iyi. Müzik performansı için bu fiyatta daha iyi tws belki vardır fakat görüşme kalitesi açısından daha iyisi olduğunu sanmıyorum. Merak ettiğin bir şey varsa cevaplayabilirim

Bu modeli öneririm, çevremde kullanan birkaç kişi var ve gayet memnun. Kablolu bir kulaklığa 100 tl’den fazla vermek israf bence.

Bu modeli de gördüm tavsiye eden çok vardı, aklımdaydı aslında ama çok küçük geldi bana tutma kısmı kafamda tek soru işareti o aslında böyle hafif tutacak yeri olsaymış daha mı iyi olurmuş diye düşündüm klasik kulaklıklar gibi :D. Tabii ki bu bir problem değil. Bu 2 model aklımda en çok yer edilen modeller şu an için.
TaoTronics 53 Pro modelini kullanıyorum. 2-3 ay oluyor alalı, hiç sıkıntı yaşamadım. Şarj süresi iyi, müzik performansı yeterli, görüşme kalitesi de gayet iyi. Müzik performansı için bu fiyatta daha iyi tws belki vardır fakat görüşme kalitesi açısından daha iyisi olduğunu sanmıyorum. Merak ettiğin bir şey varsa cevaplayabilirim.

Gecikme oluyor mu acaba? Ses kalitesi yeterli demişsiniz memnunsunuz sanırım ses kalitesinden ancak daha iyi ses kalitesinde bulunabilir demeniz biraz şüphe yarattı. Görüşme vs için değil zaten genel olarak müzik için kulaklık arıyorum.

Bu fiyat aralığındaki bütün kulaklıkları kullanmadığım için daha iyisi var mıdır yok mudur bilemem ama yeterli bir kalitesi var bu kulaklığın. 70 liraya satılan herkesin elindeki kablolu JBL kulaklık gibi müzik performansı mesela. Zaten tws kulaklıkların müzik performansı kablolu kulaklıklar kadar iyi değil, özellikle düşük fiyat aralığında. Görüşme kalitesi bu fiyat aralığındaki diğer modellere göre çok iyidir, kulaklıklarda ikişer mikrofon vardı diye hatırlıyorum. Discordda ve telefon görüşmelerinde şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım. Gürültülü ortamlarda da görüşmeler yaptım, kimsenin ses ile ilgili bir şikayeti olmadı. Gecikmeye çok dikkat etmedim, oyunlarda vs belki vardır ama oyun oynamıyorum. Birkaç video izlemiştim fakat onlarda gecikme gözüme çarpmadı. Günlük kullanım, telefon görüşmesi için daha iyisini bu fiyatta zor bulursun ama sadece müzik için arıyorsan Blitzwolf tws modellerine bakabilirsin, 300 lira bandında müzik kalitesi çok iyi kulaklıkları var diye biliyorum. Benim tavsiyem bu fiyat bandında sadece müzik için kulaklık arıyorsan kablolu kulaklıklar daha iyi olur. Kablodan sıkıldım diyorsan bu model denemeye değer, pişman etmez

Evet, aldım ve memnunum ama tek sorun bilgisayara bağlanmıyor. Eğer bilgisayara bağlayacaksanız almanızı önermem. Telefonda gayet güzel çalışıyor ama ses, mikrofon iyi.
Ben de telefonumla kullanmak için almak istiyorum ama telefonum Bluetooth 5 desteklemiyor. Sorun olur mu acaba bilginiz var mıdır?

Geri
Yukarı