256 GB SSD ve 320 GB HDD Yeterli mi?

kazimyurdakul

Centipat
Merhabalar, dün Monster’dan Abra A5 V15.2 sipariş verdim. 100₺ fark ile 3000 mb/1300 mb okuma yazma oranı olan SSD ile yükseltme yaptım, elimde şuna 1 tane eski bilgisayarımdan kalan 320 GB 5400 RPM HDD var bunu kullansam yeterli olur mu (oyunlar, filmler vs.), yoksa yeni bir harddisk almalı mıyım? Teşekkürler.

411803

411804

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bunu en iyi siz bilirsiniz. Çok oyununuz varsa ve hepsini yükleyecekseniz yeni bir tane alabilirsiniz. Eğer sadece 3-4 oyun oynarım derseniz bence gerek yok. Aynı şey film ve diğer şeyler içinde geçerli tabii.
İsterseniz yeni bir tane alın çünkü hep yeni oyunlar, filmler ve programlar çıkıyor. Ayrıca güncellemeler geliyor. Bunları da insan indirmek isteyecektir, zaman geçtikçe yetmemeye başlar 320GB HDD.

Disk SATA 2. Üretim tarihi de belli. Kişiye göre değişir yetip yetmeyeceği. Ama o diske çok bel bağlamanızı tavsiye etmem. Sadece o SSD ile cihaz kullanan kişiler var. Bence ek olarak 320 GB yeter. Ama burada 2 TB disk alıp sahip oldukları tüm oyunları aynı anda yükleyip her gün birini bir saat oynamak suretiyle zevk alan kişiler var. Onlardansanız size yetmeyecektir.

Eğer fazla yükleme yapmayacak iseniz de o HDD yi performans için değiştirin ve 1TB 7200RPM 64MB lik bir HDD alsanız daha iyi olur pahallı da değil.
Bu arada o RAM e 8 GB daha eklerseniz daha iyi olur ek SSD den biraz kısıp alabilir misiniz acaba?

Eğer fazla yükleme yapmayacak iseniz de o HDD yi performans için değiştirin ve 1TB 7200RPM 64MB lik bir HDD alsanız daha iyi olur pahallı da değil.
Bu arada o RAM e 8 GB daha eklerseniz daha iyi olur ek SSD den biraz kısıp alabilir misiniz acaba?

Hocam aslında bu hdd yi kullanıp 1 tane 8 GB daha ekleyecektim. Şimdilik bir tane 8 GB RAM ekleyip bir ay sonra 1 tb hdd ekleyeceğim. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı