260 TL'ye SSD vs. RAM

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 260 TL bütçem var ve bilgisayara SSD mi, yoksa RAM mi eklesem cevabını bulamadım.

Şöyle, Corsair Vengeance LPX 8 GB DDR4 3000MHz RAM kullanıyorum tek kanal olarak fakat bilgisayarım AMD Ryzen 3 2200G APU olduğu için tek kanal RAM inanılmaz zorluyor. Bu bütçede ise değil bu RAM, 8 GB RAM yok. Sadece 2400MHz hızında 4 GB RAM'ler var. Farklı marka olsa bile benimki ile aynı özellikte en ucuz RAM 300 TL üzerinde. 2. Ele baktım kimse GET ile satmıyor yüz yüze almam da çok zor hatta imkansız.

Bu RAM'i alacağım uyumlu olması için: Corsair Vengeance LPX 4 GB 2400 MHz DDR4 CL14 CMK4GX4M1A2400C14 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SSD konusunda ise 120GB SSD alıp depolama konusunda dilim yandığı için 240 GB istiyorum fakat yine bu fiyatta kaliteli ürünler yok. Goodram CL100 ve Patriot Burst bulabildim. Belki 20 TL daha ekleyip Gigabyte vs. alabilirim.

Gönlüm RAM istiyor fakat hem elimdeki RAM ile bu düzgün çalışacak mı? Düzgün çalışsa bile Dual Channel olacak mı? Dual Channel oldu diyelim, 2400 MHz olduğundan alacağım performansa değecek mi?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@PossibleTurco hocam SSD konusunda ünlüsünüz. Müsaitseniz yardımcı olur musunuz?
RAM tarafı imkansız gibi
SSD olarak bunu tercih edebilirsin.
8x4 Flex Channel gibi bir şey de mi olmaz?

Geri
Yukarı