2600 TL Sistem Toplama

ProXory

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
2600 TL'ye sistem toplamak istiyorum. HDD bende var, kasa konusunda çok fazla seçeneğim yok gibi tavsiyelerinizi bekliyorum. Bir de işlemci olarak hangisini tercih etmeliyim.
  • Ryzen 5 1600 - Ryzen 3 3200G
  • GIGABYTE GA-A320M-S2H (Overclock yapılmayacağı için A320 tercih ettim)
  • MSI RX570 ARMOR 4G OC 4GB GDDR5 256Bit
  • Crucial 8GB Ballistix Sport LT GRAY DDR4 2666Mhz

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci için 850-900 TL verip R5 2600 alın.
Anakart olarak OC yapmayacaksanız bile A320 almayın, B450 alın. Fiyatları zaten yakın. Bu iki anakart arasındaki tek fark OC yapılıp yapılmaması değil.
Ekran kartı için Armor modeli soğutma konusunda pek başarılı değil, şu an Hepsiburada'da indirim var. RX570'lerin fiyatı çok makul. Pulse, Nitro+, Strix gibi modelleri seçebilirsiniz.
RAM olarak düşük frekanslı seçmişsiniz, Ryzen sistemlerde çift kanal ve yüksek frekans olması performansı arttıran etkenler. Minimum 3000Mhz seçin. Corsair 3000Mhz RAM alabilirsiniz, 260 TL fiyatı var.

Kasa konusunda minimum bunu tercih edin: Fsp Bundle Cmt110a+50ern 500w 80+sılver Mıdtower Gamıng Kasa - n11.com
Everest, Frisby, Powerboost, Gamepower vb. bu tür markaların ürünleri almayın.

İşlemci için 850-900 TL verip R5 2600 alın.
Anakart olarak OC yapmayacaksanız bile A320 almayın, B450 alın. Fiyatları zaten yakın. Bu iki anakart arasındaki tek fark OC yapılıp yapılmaması değil.
Ekran kartı için Armor modeli soğutma konusunda pek başarılı değil, şu an Hepsiburada'da indirim var. RX570'lerin fiyatı çok makul. Pulse, Nitro+, Strix gibi modelleri seçebilirsiniz.
RAM olarak düşük frekanslı seçmişsiniz, Ryzen sistemlerde çift kanal ve yüksek frekans olması performansı arttıran etkenler. Minimum 3000Mhz seçin. Corsair 3000Mhz RAM alabilirsiniz, 260 TL fiyatı var.

Kasa konusunda minimum bunu tercih edin: Fsp Bundle Cmt110a+50ern 500w 80+sılver Mıdtower Gamıng Kasa - n11.com
Everest, Frisby, Powerboost, Gamepower vb. bu tür markaların ürünleri almayın.
EyvAllah :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı