2666MHz RAM'ın yanına 3200MHz RAM takılır mı?

takobabapro

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaza sebebiyet vermez de 8 GB RAM'e 930 TL para vereceğine 1.300 TL'ye git kit al daha mantıklı:

Elindekini de satarsın ikinci elde 400'e falan.

Selam bilgisayarım 8 GB RAM ve yetmiyor bunu 16 GB yapmak istiyorum ama RAM'imden piyasada yok o yüzden bulamıyorum.

Bilgisayara takılı olan RAM: AData XPG Gammix D10 AX4U266638G16-SRG 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz CL16 - incehesap.com
Alacağım RAM: https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...cl16-ax4u32008g16a-sb10-fiyati,203010398.html

Bu ikisi darboğaz yapar mı sorun çıkarır mı? 3200MHz 2666 düşüyor ama darboğaz veya bilgisayara zarar verir mi? Teşekkürler.
Cl yi aynı tuttuğunuz sürece sıkıntı olmaz.

@William Butcher hocam yanlış mı ben öyle biliyordum ama doğrusu nedir?

Cl yi aynı tuttuğunuz sürece sıkıntı olmaz.

@William Butcher hocam yanlış mı ben öyle biliyordum ama doğrusu nedir?

Frekans veya CL gibi zamanlamalar otomatik olarak eşitlenebilen dinamik değerler, dolayısıyla uyumluluğa doğrudan etkileri yok. Uyumluluk konusunda çipler, çip dizilimleri gibi etkenler daha önemli ve bunları kit olmayan belleklerde tutturmak zor.

Frekans veya CL gibi zamanlamalar otomatik olarak eşitlenebilen dinamik değerler, dolayısıyla uyumluluğa doğrudan etkileri yok. Uyumluluk konusunda çipler, çip dizilimleri gibi etkenler daha önemli ve bunları kit olmayan belleklerde tutturmak zor.
Tamam hocam bilgi için teşekkürler. Bende bir teknoloji kanalında öyle duymuştum ama demekki yanlış bilgiymiş.

Hocam o değiştirmiyormuş zaten kusura bakmayın yanlış bilgi verdim.
sorun değil dostum

Darboğaza sebebiyet vermez de 8 GB RAM'e 930 TL para vereceğine 1.300 TL'ye git kit al daha mantıklı:

Elindekini de satarsın ikinci elde 400'e falan.
mantıklı aslında yapabilirim

Geri
Yukarı