27" 2K 144Hz vs 24" FHD 240Hz

waltmeisterrr

Kilopat
Selam arkadaşlar, başlıktan da gördüğünüz üzere ciddi bir kararsızlık içerisindeyim. Bazen yeri geliyor artık oynamayı bırakırım o yüzden 27" monitör alayım derken bir anda rekabetçi yanım ortaya çıkıp 240Hz al diyor. Zamanında Apex Legends oynarken sezon 2-3-4-5-6'da Apex Predator (en yüksek rütbe) ulaştım ancak sonra sınav hazırlığından dolayı bıraktım, şu an hazırlık yılındayım. Günde 2-3 saat oynayabilirim boş vaktime göre, sizce ne yapmalıyım? En son ne zaman hikaye oyunu oynadığımı hatırlamıyorum bilgisayarımda sadece FPS oyunları var ve düşük ayarlarda oynuyorum.

Sistemim: 6800 XT, 16 GB RAM, 5800x3D.

Aklımda 2 monitör var. 27 inç için ASUS TUF VG27aqz, 24 inç için ise VG259qm.

IPS olmaları benim için önemli yeri geldiğinde tasarımla da uğraştığım için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2k olanı alırdım, 144hz zaten yeterli oyunlar daha güzel görünsün. Buna apex de dahil, fazla çözünürlük göz çıkarmaz. Kendim de 2k 240hz ve 4k 144 arasında kalmıştım 4k 144 seçtim.

Ben 2k olanı alırdım, 144hz zaten yeterli oyunlar daha güzel görünsün. Buna apex de dahil, fazla çözünürlük göz çıkarmaz. Kendim de 2k 240hz ve 4k 144 arasında kalmıştım 4k 144 seçtim.
Bende aynısını düşündüm ancak dediğim gibi hikaye oyunları oynayan birisi değilim. 27" güzel gözükür diyorsunuz haklısınız ancak ben tüm oyunlarımı en düşük ayarlarda oynuyorum alışkanlık olmuş artık yüzeyde çalı çimen görünce değişik geliyor

Her türlü 2K alın derim, o sisteme 1080p gerçekten eziyet olur.
Görüş için teşekkürler.

144-240 FPS arası gözle görülür farklılık yaratıyor olabilir yine de en üst rütbe yerine bir altında takılı verirsiniz. 2K başkadır.

Grafik ayarıyla çözünürlüğü birbirine karıştırmayın, 2k low 1080 ultradan iyidir. Aynısı 720p ultra ve 1080 low için de geçerlidir.

144-240 FPS arası gözle görülür farklılık yaratıyor olabilir yine de en üst rütbe yerine bir altında takılı verirsiniz. 2K başkadır.
Ben bu rütbelere ulaşırken de 144Hz FHD oynuyordum aslında ancak bilmediğim bir nokta var 2K rekabetçi oyunlarda deneyimi nasıl olur? Sonuçta monitör büyük, çözünürlükte yüksek olunca küçük detaylar gözden kaybolur mu? Bir yandan 2K çözünürlükte 144'ün hiç altına düşmememde önemli olacak.

Grafik ayarıyla çözünürlüğü birbirine karıştırmayın, 2k low 1080 ultradan iyidir. Aynısı 720p ultra ve 1080 low için de geçerlidir.
Bilmiyordum hocam teşekkürler.

1080p de darboğaz yiyecektir ancak fps oyunlarında 24 inç monitör odaklanmanız için daha önemli 280hz olmasıda bir artı sadece fps oyunları oynuyorsanız darboğaz varken bile 300+ fps alırsınız zaten 2-3 saat az değil bence ben 24 inç öneririm ve tuf un yorumlarını bi okuyun ghosting çok oluyor diye biliyorum ucuz modellerinde bu modeli bilmem

Düşük ayarlarda oynadığım için 2K'da bile darboğaz yapar büyük ihtimal ancak önemli değil zaten dediğiniz gibi yüksek FPS aldığım için Apex'te FPS sınırını kaldırsanızda en fazla 300 oluyor. Görüş için teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…