27 curved vs 24 curved monitör

mustafabyz

Centipat
Arkadaşlar ben bugun internet kafede 24 inç 1080 çözünürlüklü curved olan Samsung monitörü kullandım sonrada 27 inç olan Rampage moniyörü kullandım ben 27 inç MSI almak istiyorum ama aralarında boyut olarak olmasada görümtü kalitesi olarak çok fark bardı. İkisi de VA paneldi. Şimdi bu Rampage oldugu için mi kötü? MSI ASUS gibi markaların 27 inç 1080 olanlarında da aynı sorunları yaşar mıyım? Görüntüde bir sogukluk bunalıklık vardı hafiften ve kaliteli gözükmüyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit çözünürlükte ekran boyutu büyüdükçe keskinlik azalır. Renk tonlarındaki soğukluk panelin kalitesiyle ve renk kalibrasyonuyla alakalı. Fırsatınız varsa alacağınız monitörü vatan, media markt gibi firmaların şubelerinde gözünüzle görüp deneyip almanızda fayda var.

Ordada 4 k video açıp koyuyorlar ama msin kalirediylr rampagen kalitesi bir olurmu sizce çünkü özellik olarak aynılar
Samsung, en kaliteli panel üreticisidir bence. Belki Rampage'ın kullandığı paneller kalitesizdir. 2 ihtimal var yani.
Peki sizce msi ve rampage kalitesi aynı yada benzer olurmu özellik olarak aynılar çünkü

Kağıt üzerinde çözünürlüğü boyutu aynı olsa da paneller farklı olabilir. Bu panel farklılığı da renk üretim kabiliyetini ve pixeller arasındaki boşluktan tutunda pixel boyutuna kadar farklılıklara sebep olabilir. Bunun yanı sıra mühendislik yanından da kaynaklı farklılıklar mevcuttur. En doğru çözüm mağazasında istediğiniz model olan bir firmaya gidip yerinde görmekte , beklediğinizi bulursanız internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Teşekkür ederim zaten mantıklı olanda bu asus ve msi gibi markaların rampage gibi bir markayla aynı görüntü kalitesi olamaz asusun 27 leri zaten çogunlukla 1080 insanlar fps düşüsü için 2 k yı tercih etmiyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…