27" Full HD monitör önerisi

beruxen

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Şu anda ASUS TUF V29Q 23, 8" monitör kullanıyorum. Bu monitörü ev arkadaşıma satıp 27" monitör almak istiyorum. Büyük ekrana geçmek istememin sebebi oyun dışında bazen dizi izliyorum ve ekran küçük kalıyor. Daha önce 27" monitör kullanmadım. Ekran kartım Sapphire RX 5700XT. Daha uzun soluklu ekran kartını kullanmak istediğimden monitörün Full HD olmasını istedim. Tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak.
  • 27" Full HD piksel göründüğü söyleniyor. Çok rahatsız edici bir durum mu?
  • 27" monitör oyunlarda ( CS:GO, LoL, FPS türü) sıkıntı olur mu?
Son olarak beğendiğim modeli alta link olarak bırakıyorum. Sizin önerdiğiniz modeller var mı?
İstediğim ürün:LG 27GL63T-B.APD, 27'' UltraGear, 1ms (MBR), 144 hz, HDR10, G-Sync Pivot Oyuncu Monitörü, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyutundan dolayı mı yoksa pikselden dolayı mı hocam?
Pikselden dolayı, oyun içinde ne kadar kenar yumuşatma açarsan aç tırtıklı geliyor. Dizi, film gibi kamerayla çekilmiş şeylerde ise zevkli; 1,2 el oyun atarım diyen biriysen bakabilirsin de önceliğin olmasın.

Pikselden dolayı, oyun içinde ne kadar kenar yumuşatma açarsan aç tırtıklı geliyor. Dizi, film gibi kamerayla çekilmiş şeylerde ise zevkli; 1,2 el oyun atarım diyen biriysen bakabilirsin de önceliğin olmasın.

Aslında QHD alırım da ekran kartı yetersiz gelecek ondan korkuyorum. Çok kararsız kaldım. Yakınlarda mağaza yok. Deneyip test etmem gerek aslında. Bu arada siz hangi monitörü kullanıyorsunuz?

Aslında QHD alırım da ekran kartı yetersiz gelecek ondan korkuyorum. Çok kararsız kaldım. Yakınlarda mağaza yok. Deneyip test etmem gerek aslında. Bu arada siz hangi monitörü kullanıyorsunuz?
2K alırsan kenar yumuşatma ayarlarını kısarsın, FPS testlerindeki değerlerden biraz daha yüksek alırsın ve alacağın görüntü 1080p yüksek kenar yumuşatmadan iyi olacaktır. XG2702 var ben de, eski biraz.

27" için genelde 1080p önerilmiyor. Pikseller belli oluyor diyenler var. 24" önerebilirim istiyorsanız.

Bütçe?

Hocam halihazırda 24" monitörüm var. Sadece film izlerken oturduğum yerden ekran küçük geliyor. 3000-3500 arası bütçem var.
2K alırsan kenar yumuşatma ayarlarını kısarsın, FPS testlerindeki değerlerden biraz daha yüksek alırsın ve alacağın görüntü 1080p yüksek kenar yumuşatmadan iyi olacaktır. XG2702 var ben de, eski biraz.
İleriye dönük oyunlarda RX 5700 XT 2k 'da yetersiz gelecek gibi hissediyorum. Ama denenebilir.

Bütçe artarsa:

Bütçe artarsa:

32" çok büyük olur. Ama Acer 27" güzel görünüyor. 2K ekran kartımı zorlamaz umarım.

Geri
Yukarı