27 inç için monitör kolu önerisi

!BaDBoY!

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

65 cm derinliğinde bir masam var 2 tane 27 inç monitör için taşıyıcı kol almak istiyorum. Ama bu paylaştığım görselde fark ettim ki 2 tane monitörü birleştirince çok öne geliyor. Masam duvara sabit olduğu için monitör kollarını geriye doğru da itemiyorum. Bu kadar çok öne gelmemesi için bir yöntem var mı? Amortisörlü kol kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• monitör.png
    monitör.png
    359,4 KB · Görüntüleme: 65
Tek monitör bağlanan iki tane kol aldığınızda böyle bir sorun yaşamazsınız. Duvara paralel kullanılabiliyor. Masanız duvara sabitse mengene gibi masanın kenarına takılan aparatla kullanamayacaksınız. Masanızı delip o şekilde kullanabileceğiniz aparatlı olan kollara bakmanızı öneririm. Hepsinin içinden çıkmıyor.

Belirttiğim bağlantı şekli bu.
1655797515407.png

Bu arada sabit kullanacaksanız şu tip kollardan da kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Tek monitör bağlanan iki tane kol aldığınızda böyle bir sorun yaşamazsınız. Duvara paralel kullanılabiliyor. Masanız duvara sabitse mengene gibi masanın kenarına takılan aparatla kullanamayacaksınız. Masanızı delip o şekilde kullanabileceğiniz aparatlı olan kollara bakmanızı öneririm. Hepsinin içinden çıkmıyor.

Belirttiğim bağlantı şekli bu.
Eki Görüntüle 1426480

Bu arada sabit kullanacaksanız şu tip kollardan da kullanabilirsiniz.

2 tane monitör bağlanan kol alacağım. Delmeden başka türlü yapma imkanımız yok mudur ? Masamla duvar arasında mengene girecek kadar 3 4 cm lik bir boşluk var. Aklıma gelen tek çare mengeneyi tam ortadan takmak yerine biraz sağ taraftan taksam İli monitörü ortada rahat birleştirebilir miyim siye düşünüyorum. 65 cm derinliği olan masam var 27 inç monitörleri yan yana birleştirince çok öne gelsin istemiyorum duvarla monitör arasında 10 cm mesafe olacak sekılde monitörleri ayarlasam yeter

2 tane monitör bağlanan kol alacağım. Delmeden başka türlü yapma imkanımız yok mudur ? Masamla duvar arasında mengene girecek kadar 3 4 cm lik bir boşluk var. Aklıma gelen tek çare mengeneyi tam ortadan takmak yerine biraz sağ taraftan taksam İli monitörü ortada rahat birleştirebilir miyim siye düşünüyorum. 65 cm derinliği olan masam var 27 inç monitörleri yan yana birleştirince çok öne gelsin istemiyorum duvarla monitör arasında 10 cm mesafe olacak sekılde monitörleri ayarlasam yeter
3 4 cm boşluk varsa takılır. Ben direkt yapışık sanmıştım. Benim kullandığım 2,5 cm çıkıntı yapıyor. Masanın fotoğrafını atabilirseniz daha net bakabiliriz. İki monitör bağlanan kollarda amortisörlü olanlardan alacaksınız derinlik ayarlama konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Attığım tipte alacaksanız zaten geriye doğru çıkıntı yapmadığı için sorun olacağını düşünmüyorum. Sizin kullanım senaryonuza kalmış bir durum.

3 4 cm boşluk varsa takılır. Ben direkt yapışık sanmıştım. Benim kullandığım 2,5 CM çıkıntı yapıyor. Masanın fotoğrafını atabilirseniz daha net bakabiliriz. İki monitör bağlanan kollarda amortisörlü olanlardan alacaksınız derinlik ayarlama konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Attığım tipte alacaksanız zaten geriye doğru çıkıntı yapmadığı için sorun olacağını düşünmüyorum. Sizin kullanım senaryonuza kalmış bir durum.

Hocam şöyle bir masam var ama derinliği 65 cm. Deldirmeden mengene ile monitör kolu takmak istiyorum ama ikinci fotoğraftaki gibi birleştirirsem çok öne gelirse diye korkuyorum. Birleştirdiğimde konuya ilk attığım fotoğraftaki gibi olacak 27 inçlik ekran çok öne gelecek diye çekiniyorum

Dosya Ekleri

• 2B080D69-A285-4D66-8BBC-2303214652D5.jpeg
    2B080D69-A285-4D66-8BBC-2303214652D5.jpeg
    113,9 KB · Görüntüleme: 47
  • 902539AE-FA72-43DF-95A1-5602FCD8F3AA.jpeg
    902539AE-FA72-43DF-95A1-5602FCD8F3AA.jpeg
    26,3 KB · Görüntüleme: 57
Hocam şöyle bir masam var ama derinliği 65 cm. Deldirmeden mengene ile monitör kolu takmak istiyorum ama ikinci fotoğraftaki gibi birleştirirsem çok öne gelirse diye korkuyorum. Birleştirdiğimde konuya ilk attığım fotoğraftaki gibi olacak 27 inçlik ekran çok öne gelecek diye çekiniyorum
Hocam dediğim gibi arada belirttiğiniz kadar boşluk varsa mengene ile takılır. Mengeneyi ilk başta o boşluğa sokarken sorun yaşar mısınız bilmiyorum. Benim kullandığımın 4-5 santim civarında uzunluğu. Derinlik kısmında tek amortisörlü kol alacaksanız duvar engelliyor o şekilde ve baya öne geliyor. İlla amortisörlü olsun istiyorsanız iki tane tekli öneririm. Ben tek monitör kolu kullanayım derseniz attığım şekilde olanı öneririm.

Hocam dediğim gibi arada belirttiğiniz kadar boşluk varsa mengene ile takılır. Mengeneyi ilk başta o boşluğa sokarken sorun yaşar mısınız bilmiyorum. Benim kullandığımın 4-5 santim civarında uzunluğu. Derinlik kısmında tek amortisörlü kol alacaksanız duvar engelliyor o şekilde ve baya öne geliyor. İlla amortisörlü olsun istiyorsanız iki tane tekli öneririm. Ben tek monitör kolu kullanayım derseniz attığım şekilde olanı öneririm.

Mengenelik problem yok zaten mengene takılıyor tek çekincem iki monitörü çiftli kol ile birleştirince duvar engellediği için öne gelir mi çok onu hesaplayamıyorum. Peki dediğiniz gibi iki tane tekli alsam monitörleri birleştirdiğimde yine öne gelmeyecek mi ?

Şu videoda attığım kısımdan sonra gözüküyor. Bu videoda çift monitör kolu ile yapılmış. Daha çok geri çekmek istese yine alanı var. Çift kollularda gövdeden birleşik olduğu için monitörleri ya yan yana konumlandıramıyorsunuz ya da o çıkıntı oluyor. Bu videoda hem çift monitör kullanılmış hem de monitör kolu almadan önce bilmekte fayda olan bilgiler var. Sizin yaşadığınız bu sorunu bende baya araştırmıştım. İlerde ikinci monitör eklerken sorun olur mu diye. Bundan dolayı tekli monitör kolu aldım. İlerde ikinci monitörü eklediğimde yine tekli monitör kolu almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı